• BITCOIN/TL
  720739,649
  % -1,27
 • ETHEREUM/TL
  43073
  % -1,63
 • RIPPLE/TL
  13.83
  % -1,04
 • BITCOIN CASH/TL
  5631.61,442
  % -3,14
 • LITECOIN/TL
  1752.76
  % 0,98
 • COSMOS HUB/TL
  196.39
  % 0,41
 • CARDANO/TL
  6.7
  % -1,80
 • TETHER/TL
  27.11
  % -0,09

OYUNCU ZAHRETTİN ÇELİK SİNEMA FİLMİ İÇİN TAMİRCİ OLDU

OYUNCU ZAHRETTİN ÇELİK SİNEMA FİLMİ İÇİN  TAMİRCİ OLDU

OYUNCU  ZAHRETTİN ÇELİK  SİNEMA  FİLMİ İÇİN   TAMİRCİ OLDU

Seçkin oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Temel ile Dursun İstanbul’da isimli sinema filminin çekimlerine İstanbul’da başlandı.
2001  yılından  beri  tiyatro ve dizilerde  rol alan  Zahrettin Çelik   bu sefer araba tamircisi  olarak  beyaz  perde de  karşımıza çıkıyor. Bir  söyleşi  gerçekleştirdik

Bize  biraz  rolünüzden  bahseder misiniz ?

Çelik – Tabiki , tipik  bir oto tamircisiyim ama   eğlenceli  güler yüzlü   sanayide  esnaflar  arasında muziplik yapan 1  erkek çocuk babasıyım  mahallenin Delisi   bana   süslenmiş  sadece  direksiyon getirir aracının  bozulduğunu  ve bunun  tamir  olması gerektiğini söyler  bende  kırılmaması için birazda  rutin iş hayatından  sıyrılmak adına  şaka ve ciddi  arasında  bir   diyalog sağlıyorum.

-Farklı bir  role   benziyor  bunun için çok çalıştınız mı ?

Çelik –  Evet  hatta   sanayi gidip  gizlice   gözlemlerde bulundum . usta çırak ilişkisini  ve   tamircilerin  zorluklarını , çalışma şartlarını, saygı, sevgi kısacası sosyolojik  psikoloji öğelerini  araştırdım  ve nihayete  kavuştu umarım   seyircimiz  beğenir.
 Gerçekten kutluyoruz sizi emek  vermişsiniz  umarım gişesi  bol olur  galada  görüşmek dileğiyle ( gülüşmeler )

Geçtiğimiz yıl Bulgaristan’dan Türkiye’ye kaçan üç Türk gencinin hayat hikâyesini konu alan “Kaçış 1950” isimli sinema filmini Beyaz perdeye kazandıran genç yapımcı İhsan Taş yine farklı projeye imza atıyor. 

WilmaElles, Engin Alkan, Esin Civangil, Alay Cihan, Hülya Polat, Esra,Ceyda Ersoy, Metin Keçeci, Tahsin Taşkın, Muharrem Erdemir, Zahrettin Çelik, Alparslan Özmol, Yakup Yavru, Özlem Savaş, Metin Yıldırım, Mehmet Kurt ve Emrah Doğan’ın yanı sıra Eşref Kolçak, Nuri Alço, Yavuz Karakaş, Coşkun Göğen gibi Yeşilçam’ın emektar oyuncularının da yer aldığı filmin Senarist ve yönetmenliğini İhsan Taş üstleniyor.

Çok farklı kamera teknikleriyle çekilecek olan Temel ile Dursun İstanbul’da isimli komedi filmi 2016’nın Mart ayında sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

Filmin hikâyesi şöyle:

Karadeniz’den İstanbul‘a Dursun’un yalanlarına inanıp yollara düşen Temel çok geçmeden İstanbul’a gelir fakat durum hiçte Dursun’un anlattığı gibi değildir. Temel, Dursun’a kızsa da yapacak hiçbir şey yoktur ve karısı Fadime’den korktuğu içinde daha geriye de dönemez.

Temel’de gidecek yeri olmadığı için Dursun’un yanında Artist Kemal’in evinde kalır. Çok geçmeden Temel’in Eşi Fadime’de İstanbul’a gelir ve hepsi birlikte Artist Kemal’in küçücük evinde yaşamaya başlarlar. Bir süre sonra kızını alıp evi terk eden Artist Kemal’in karısı Elena’nın eve gelmesiyle kıyametler kopar.

Artist Kemal Dizilerde figüranlık yaparak geçimini sürdürüyordur. Artist Kemal ilk başlarda Temel’in gelmesinden rahatsız olsa da Dursun, Artist Kemal’i “Temel’in çok parası var, memlekette her şeyini satıp buralara gelmiş, seni beğenirse, sana Başrol film çekecek” diyerek oyalamaktadır. Ve çok geçmeden foyası ortaya çıkar. 

Berfin Bağıran

Habermark