• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

İç Giyim Ürünlerinin Yıkanması

İç Giyim Ürünlerinin Yıkanması

Kadınlar her alanda olduğu gibi iç giyim ürünlerinin yıkanmasında da hassas davranırlar. Onlar için temizlik en önemli uğraşlardan birisi anlamına gelmektedir. Temizliği yerine getirebilmek için her türlü çabayı gösterirler ve pratik olmaya özen gösterirler. Bazen ise pratik olmak belirli hataların yapılmasına neden olmaktadır. Bu hatalar öncelikli olarak ürünün yanlış temizlenmesi veya yıkanması anlamına gelmektedir. İç giyim ürünlerinin yanlış temizlenmesi ve yıkanması ise ürünün kalitesine zarar verebileceği gibi kadınların sağlığına da etki edebilir. Yanlış temizlenen ürünlerin kumaşı zarar görür, ürün kalitesi düşer ve yanlış yıkamalar sonucunda ciltle doğrudan temas edebilen bu ürünler çeşitli sıkıntıların yaşanmasına neden olur.

Bu tür sorunlarla karşılaşmak istemeyen kadınlar öncelikli olarak yıkamak istedikleri ürünün nasıl yıkanacağı konusunda bilgi edinmeye ve sonra edindikleri bilgileri uygulamaya çalışırlar. Bu sayede ilgili ürünü doğru şekilde temizlemiş olduklarından emin olmak isterler. Kadınlar iç giyim ürünlerinin temizliğinde kalitesiz temizlik malzemeleri kullanma yoluna gidebilirler. Kalitesiz temizlik ürünlerinin kullanımı ise çeşitli sorunların veya problemlerin ortaya çıkması anlamına gelir. İç giyim ürünleri çok kaliteli olsa bile yanlış temizlik ürününün kullanılması iç giyim ürününün yıpranması ve renginin atması gibi sorunlarla karşılaşılmasına yol açabilir.

Bu sorunlar kadınlara çok yabancı değildir. Mutlaka doğru yöntemleri ve doğru temizlik ürünlerini kullanmış olsalar bile bu tip sorunlarla karşı karşıya kalabilirler. Ortaya çıkan sorun iç giyim ürününün yapısıyla ilgili olabileceği gibi kullanılan temizlik ürününün yapısıyla ilgili de olabilir. Kalitesiz kumaş veya kalitesiz deterjan sorunun temel kaynağıdır. Bu nedenlerden bazen sadece biri etkilidir. Bazen ise her ikisi de etkin role sahip olabilmektedir. Kadınların elinde bulunan iç giyim ürün Kom sütyen ise bu üreticinin ilgili ürün için ortaya koyduğu yıkama ve temizleme talimatlarına uyum sağlaması gerekir.

Bu talimatların en uygun şekilde eksiksiz bir biçimde yerine getirilmesi uygun görülür. Talimatları es geçip kendi bildiği şekilde yıkama yoluna giden kadınların büyük bir kısmı cilt problemleri veya ürünün yıpranması gibi sorunlarla karşılaşabilecektir. Bu tür adımların atılması kadınların olası sorunlarla karşılaşmayı kabul etmesi anlamına gelmektedir. İç giyim ürünü ne olursa olsun bir takım sıkıntıların yaşanması olasıdır. İç giyim ürünü külot, sütyen, korse veya büstiyer bile olsa bu sorunlarla karşılaşılabilir. Nbb sütyen ile Pierre Cardin gecelik ürünleri yapısal olarak farklı ürünler gibi gözükebilirler. Ancak bu ürünler yıkanma ve temizlenme aşamasında birlikte ele alınabilirler.

Kumaşı ve yıkama talimatları aynıysa her iki ürünü aynı şekilde yıkanması söz konusu olabilir ama yıkama talimatları farklıysa iki farklı markaya ait iki farklı ürün kendi özellikleri doğrultusunda ele alınmalıdır. İç giyim ürünlerinin mutlaka doğru yöntemlerle yıkanması ve temizlenmesi gerekir. Bu ürünlerin üretim bandından çıktıkları gibi giyilmemesi ve öncesinde yıkanması veya durulanması tavsiye edilir. Bunun temel sebebi ise ürünlerin üzerinde yer alan kola gibi maddelerdir. Bu maddeler birkaç yıkamanın ardından ürünün üzerinden çıkmaktadır. Kolanın tamamen temizlenmesi ise doğru yıkama yönteminin ve doğru temizlik ürününün kullanılmasıyla mümkün olabilmektedir.

İç giyim satışında tecrübeli bir marka olan Pembeo, iç giyim ürünlerinden tahriş ve kaşıntı sebebiyle şikayetçi olan birçok kadının ürünleri kalitesiz temizlik ürünleriyle yıkadıklarını ifade etmektedir. Tecrübeli markaya göre kadınlar bunu isteyerek yapmamaktadır ama sonuç olarak hem iç giyim ürününe hem de ciltlerine zarar vermektedirler. Bu gibi sorunların yaşanmaması için kadınların mutlaka yıkama talimatlarını göz önünde bulundurmaları gerektiğini dile getiren marka, kaliteli deterjanların kullanılmasını tavsiye etmektedir. Kaliteli deterjanlar kullanıldığı halde belirli iç giyim ürünlerinin tahriş ve kaşıntılara neden olması devam ediyorsa ilgili üreticiyle iletişim kurulması gerektiğine dikkat çekilmektedir.