• BITCOIN/TL
  2111224,700
  % -0,76
 • ETHEREUM/TL
  94845
  % -2,25
 • RIPPLE/TL
  16.63
  % -0,16
 • BITCOIN CASH/TL
  14352.17,657
  % -3,64
 • LITECOIN/TL
  2655.42
  % 0,35
 • COSMOS HUB/TL
  274.09
  % 0,60
 • CARDANO/TL
  14.84
  % 2,05
 • TETHER/TL
  32.27
  % 0,26

Sun (New) Nedir, Nasıl Alınır?

Sun (New) Nedir, Nasıl Alınır?

SUN, TRON topluluğunun üyelerine daha iyi stablecoin takas oranları ve daha çeşitli madencilik seçenekleri sunan, stabilcoin takaslarını, jeton madenciliğini ve kendi kendini yönetmeyi destekleyen TRON’un ilk tek durak platformudur.

SUN’dan Öne Çıkanlar

Stablecoin Takası (Token Takası)

SUN, USDT, USDJ ve TUSD arasında alışverişi sağlamak için bir sabit para takas havuzu (3havuz) sunacak. Daha yüksek verimlilik ve güvenliğe ek olarak, bu takas havuzu diğer takas platformlarına göre aşağıdaki avantajları sunar:

 • Kullanıcıların maliyetlerini önemli ölçüde azaltan daha düşük işlem ücretleri (işlem başına yalnızca %0,04);
 • İşlem kaymasını azaltın. Kullanıcılar, büyük miktarlarda jeton alışverişi yaparak daha fazla jeton alabilirler.
 • Likidite sağlayıcıları için fiyat dalgalanmalarından kaynaklanan finansal kayıpları önemli ölçüde azaltan azaltılmış geçici kayıplar.
 • Gelecekte SUN, tüm kullanıcılara açık bir sabit para takas platformuna dönüşmek için daha fazla sabit para takas havuzu sunacak.

Jeton Madenciliği

SUN platformu ayrıca bir token madenciliği işlevi uygulayacaktır. Kullanıcıların ödüllerden vazgeçmesinin iki yolu vardır:

SUN platformundaki takas havuzları için likidite sağlayarak, kullanıcıların alabileceği işlem ücretlerinin %50’sine ek olarak, kullanıcılar daha sonra SUN jetonlarını çıkarmak için kullanılan LP jetonlarını alabilirler. Kullanıcılar ayrıca SUN’u stake ederek madencilik ödülleri kazanabilirler. İki tür staking vardır:

 • Stake: SUN tokenlerini stake ederek, kullanıcılar TUSD tokenlerinde dağıtılan 3pool işlem ücretlerinin %50’sini kazanabilirler.
 • Stake & Lock: Kullanıcılar sadece SUN tokenlerini yatırmakla kalmaz, aynı zamanda bloke eder. Temel TUSD ödülüne ek olarak, kullanıcılar LP token stake madenciliğini zamanından önce durdurduklarında oluşan ceza ücretinden türetilen ek SUN tokenleri kazanabilirler.

Topluluk Özyönetim

Yükseltmeye paralel olarak SUN, topluluk özerkliğini genişletmek için bir yerel yönetim planı başlatacak. Topluluk üyeleri, LP havuzu boyutu, tükenme oranı ve işlem ücretleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere konularda kararlar alabilir. Platform için bir yönetişim belirteci olarak SUN, topluluk kullanıcılarına önemli konularda karar vermek için SUN’u önerme ve SUN ile oy verme hakkının yanı sıra değerlerin yakalanması ve ödüllerin ödenmesi gibi faydalar verir.

SUN Projesinin Geleceği Nedir, SUN Jetonlarına Yatırım Yapmalı Mıyım, Yapmamalı Mıyım?

Sun, kullanıcıları stablecoin takası ve jeton madenciliği işlevleriyle destekleyen Tron blok zincirine dayalı bir platformdur. Bu makale sayesinde, kendi yatırım kararlarınızı verebilmek için projeyle ilgili temel bilgileri biraz anlamalısınız. CoinCu, yatırım kararlarınızdan sorumlu değildir. Bu potansiyel pazardan hepinize başarılar ve bol kazançlar diliyoruz.

SUN Tokenlerini Nereden Alıp Satabilirim?

SUN şu anda birçok farklı borsada işlem görüyor ve günlük toplam işlem hacmi yaklaşık 99,4 milyon dolar. Bu tokeni listeleyen borsalar şunları içerir: Binance, Huobi, MEXC, Gate.io…

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz:  HX99GRW3
Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505