• BITCOIN/TL
  2078886,136
  % 0,14
 • ETHEREUM/TL
  111630
  % 0,99
 • RIPPLE/TL
  17.87
  % 2,45
 • BITCOIN CASH/TL
  12382.81,156
  % -3,37
 • LITECOIN/TL
  2350.7
  % 1,31
 • COSMOS HUB/TL
  209.94
  % 0,98
 • CARDANO/TL
  14.23
  % -1,15
 • TETHER/TL
  33.11
  % 0,08

Biden Bu Hafta Kripto Konusunda Yönetici Emri İmzalamayı Planlıyor

Biden Bu Hafta Kripto Konusunda Yönetici Emri İmzalamayı Planlıyor

Beyaz Saray geçen yıl, artan fidye yazılımları ve diğer siber suç tehdidi ile başa çıkabilmek için bir yürütme emri dahil olmak üzere kripto para birimlerinin piyasasının geniş kapsamlı bir gözetimini düşündüğünü açıkladı. Konuya yakın bir kaynak Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden Adalet Bakanlığı, Hazine ve diğer kurumları ABD merkez bankası dijital para birimlerini oluşturmanın ekonomik ve yasal sonuçlarını incelemeye yönlendiren uzun zamandır beklenen bir yürütme emrini imzalamasının beklendiğini açıkladı. Biden’ın emri, “paranın geleceği” ve kripto para birimlerinin gelişen ortamda oynayacağı rol hakkında bir dizi rapor için 180 günlük bir son tarih belirliyor.

Çarşamba günü gelmesi muhtemel olan Biden emri, Rus elitlerinin Rusya’yı küresel ekonominin büyük bölümlerinden ayıran Batı yaptırımlarını atlatmak için kripto para kullanımı konusundaki artan endişelerin ortasında geliyor ve Çin ve diğer ekonomiler tarafından kendi dünyalarını yaratmaya çalışıyor. kripto para birimleri. Siparişin zamanlaması ilk olarak Bloomberg tarafından bildirildi.

Biden

Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) Pazartesi günü finans kurumlarını, Rus kuruluşlarının Moskova’nın Ukrayna’yı işgali üzerine Washington tarafından uygulanan yaptırımlardan kaçınmaya yönelik potansiyel girişimlerine dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Biden’ın emri, Adalet Bakanlığı’ndan Federal Ticaret Komisyonu, Tüketici Mali Koruma Komisyonu ve tüketiciler üzerindeki etkiyi incelemek için diğer kurumlar ile birlikte yeni bir para birimleri oluşturmak için yeni bir yasaya ihtiyaç olup olmadığına bakmasını isteyecek. Kaynak, bir kripto para biriminin rekabet edebilirlik, ihtiyaç duyulan pazar ve teknik altyapı ve bitcoin madenciliğinin çevresel etkisi üzerindeki etkisi hakkında diğer çalışmaların sipariş edileceğini söyledi.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen geçen yıl kripto para birimlerinin kötüye kullanılması da dahil olmak üzere dijital piyasalardan bir “risk patlaması” konusunda uyardı, ancak yeni finansal teknolojilerin suçla mücadeleye ve eşitsizliği azaltmaya yardımcı olabileceğini söyledi.