• BITCOIN/TL
  2080492,633
  % 4,82
 • ETHEREUM/TL
  111090
  % 5,09
 • RIPPLE/TL
  17.53
  % 0,68
 • BITCOIN CASH/TL
  12842.72,432
  % 1,35
 • LITECOIN/TL
  2335.59
  % 0,36
 • COSMOS HUB/TL
  209.09
  % 2,19
 • CARDANO/TL
  14.52
  % 1,87
 • TETHER/TL
  33.12
  % 0,07

İzmir'de feci kaza bilanço 12 yaralı!

İzmir'de feci kaza bilanço 12 yaralı!

İzmir'de feci kaza bilanço 12 yaralı!

İzmir'deki metro kazası yalandı. Kazadan sonra çevredeki hastanelere sevk edilen 12  vatandaşımızın sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı. İzmir'de metro kazası 8.1.2016, İzmir son dakika, İzmir kaza son durum.

Elimize ulaşan bilgilere göre,İzmir, Bornova Ağaçlıyol üzerindeki İzmir Metrosu Bölge İstasyonu'nda devrilen vagondan çıkarılan yolculardan ilk etapta Yavuz Şahin'in (55) ardından burkulma, incinme, çarpma şikayetleriyle Şemsettin Şen (30), Gamze Şahin (35), Aykut Uludağ (26), Erkut Özşekerci (24), Ayferin Uzun (17) ve Ali Can Çin'in (18) de kentteki hastanelerde tedavi altına alındıkları, Durali Savaş (67), Abdülmecit Soytürk, Erkan Yıldız, Fadime Bağtekin (44) ile Öykü Elverdi'nin (24) ise kendi imkanlarıyla sağlık kuruluşlarına yöneldikleri bildirildi.

Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu, tedavilerinin sürdüğü açıklandı.

Vagonun devrilmesi nedeniyle bir süre yapılamayan EVKA 3 – Fahrettin Altay seferleri de tek hat üzerinden kontrollü sağlanıyor.

 “Faciaya yol açabilecek kaza atlatıldı”

Metro AŞ Genel Müdürü Sönmez Alev de olay yerine gelerek araştırmada bulundu.

Alev, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Bölge İstasyonu yakınındaki lojistik firmasının depolama alanında forkliftin yerleştirmek istediği konteynerin hatta düştüğünü, istasyona girmek için yavaşlayan metronun vagonuna çarparak devrilmesine yol açtığını sözleri arasında ifade etti.

Büyük bir faciaya yol açabilecek kazanın atlatıldığını ifade eden Alev, “Devrilen vagonda 30 yolcu yardı, ilk etapta küçük sıkıntıları bulunan 4 kişi hastaneye kaldırıldı. Ardından bu sayı arttı. Kaza sonrası süratli şekilde olaya müdahale ettik, ulaşımın devam etmesini sağladık. Vagonu kaldırma çalışmaları devam ediyor. Hat yanındaki lojistik alanıyla ilgili risk analizini yapmıştık. Konunun, hukuki olarak takipçisi olacağız” net ifadeler kullanarak kamuoyuna bilgi aktardı.

Görgü tanıklarından Hasan Kahraman da kazanın Ağaçlıyol'da araçla ilerlediği sırada meydana geldiğini, büyük bir gürültüyle korktuklarını belirtti.

Kahraman, “Forkliftin çevirdiği konteynerin vagona çarptığını ve vagonun yan yattığını gördük. Hemen yardıma koştuk, yolcuları çıkardık. Kısa süre sonra ambulanslar da geldi” diye konuştu.

İfadeye çağrıldığı bildirildi

Vagonun devrilmesine yol açan konteynerin bulunduğu lojistik firması ve Metro AŞ yetkilileri ile forklift operatörü Mustafa A. ve metro makinisti Erhan B'nin ifadeleri alınmak üzere karakola çağrıldıkları belirtildi.

İzmir'de, Bornova'daki bir lojistik firmasının depolama alanına yerleştirilen konteyner metro hattına düşerek, EVKA 3 – Fahrettin Altay seferlerini yapan metronun vagona çarparak devrilmesine nedne olmuştu.

Habermark