• BITCOIN/TL
  2240236,335
  % 3,25
 • ETHEREUM/TL
  121432
  % 1,81
 • RIPPLE/TL
  17.39
  % 2,25
 • BITCOIN CASH/TL
  16029.72,716
  % 2,02
 • LITECOIN/TL
  2759.34
  % 0,27
 • COSMOS HUB/TL
  274.4
  % 1,41
 • CARDANO/TL
  14.94
  % 0,32
 • TETHER/TL
  32.22
  % 0,00

Nexo 150 milyon dolarlık Web3 yatırım fonu başlattı

Nexo 150 milyon dolarlık Web3 yatırım fonu başlattı

Nexo bugün, kurum içi Web3 odaklı yatırım ve satın alma fonu olan Nexo Ventures’ı piyasaya sürdüğünü duyurdu. Hareket, Nexo’yu DeFi pazarında ön plana çıkarmaya yönelik kripto banka kartları ve NFT ödünç verme masası gibi birkaç büyük girişimi takip ediyor.

Nexo, Uzun Vadeli Taahhütlerde 150 Milyon Dolar Vaat Ediyor

Şirketin duyurusuna göre Nexo Ventures, çeşitli Web3 projelerine ve girişimlerine yatırım yaparak blok zinciri teknolojisinin geliştirilmesini ve benimsenmesini hızlandırmaya odaklanacak.

Girişim fonu, hem perakende hem de kurumsal olmak üzere, şirketin ana işini tamamlayabilecek çok çeşitli erken aşama projelerine uzun vadeli taahhütlere 150 milyon $ yatırım yapacak. Şirketin CFA’sı Tatiana Metodieva, Nexo Ventures’a liderlik edecek ve anlamlı yatırımlar yoluyla dijital varlıkların sürekli olarak benimsenmesine yardımcı olacak.

Nexo

Şirketin açıklamasında, “Misyonumuz kripto devrimini ilerletmeye yardımcı olan girişimcileri yükseltmek” dedi. “Ayrıca, yatırım değeri teklifimiz çoğu geleneksel yatırım fonundan farklıdır. Dijital varlık endüstrisi ve teknolojisinin yerlisiyiz ve derin bir anlayışa sahibiz. Stratejik yatırımlara öncelik veriyor ve yenilikçi çözümleri Nexo’nun ürün ekosistemine ve küresel pazar ayak izimize entegre etmeyi amaçlıyoruz.”

Nexo Ventures’ın piyasaya sürülmesine öncülük eden Nexo’nun şirket içi yatırım ekibi, 1 inç, Verim Protokolü, Qredo ve diğerlerinde önemli yatırımlar yaptı. Metodieva, bir dizi başarılı yatırımla birlikte alan hakkında derin bir bilgi birikiminin, fonun gelecek vaat eden projeleri hedeflemesine kesinlikle yardımcı olacağını açıkladı.

Fon, beş temel yatırım alanına odaklanacak: Web3, DeFi inovasyonu, ödeme ve ticaret altyapısı, uyumluluk çözümü ve metaverse, NFT’ler ve GameFi. Ayrıca, Nexo kullanıcılarının fonla birlikte yatırım yapmalarını sağlayan bir modelin fizibilitesini de keşfedecek, Metodieva’nın söylediği bir hareket, yatırımcı çeşitliliği yaratabilecek ve kullanıcılarının zenginliğini en üst düzeye çıkarabilir.