• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

İstanbul Valiliği'nden kar yağışı uyarısı! Okullar tatil olacak mı? 17.1.2016

İstanbul Valiliği'nden kar yağışı uyarısı! Okullar tatil olacak mı? 17.1.2016

İstanbul Valiliği'nden kar yağışı uyarısı! Okullar tatil olacak mı? 17.1.2016

İstanbul Valiliği kar yağışıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklama, “Karla karışık yağmur ve kar yağışının aralıklarla salı akşamına kadar yerel olarak etkili olacağı tahmin edilmektedir” ifadeleri kullanıldı. 18.1.2016 okullar tatil edildi mi?, Okullar tatil olacak mı?, Kar tatili açıklaması.

 

İstanbul Valiliği'nin Twitter hesabısından Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün şu açıklamasına yer verildi: Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan değerlendirmeye göre; İstanbul’da 17 Ocak Pazar günü kuvvetli sağanak yağmur şeklinde görülecek olan yağışın, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşmesi, aralıklarla Salı akşamına kadar yerel olarak etkili olacağı tahmin edilmektedir.

Rüzgârın güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-90 km/saat) şeklinde esmesi ve sıcaklığın Pazartesi günü hissedilir derecede azalarak 0 dereceye kadar düşmesi beklenmektedir. Bu nedenle vatandaşlarımızın; Zorunlu olmadıkça özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, araçları ile yola çıkan vatandaşlarımızın mutlaka kar lastiği, zincir, takoz ve çekme halatı kullanmaları/ bulundurmaları, araçların teknik yönden gerekli kontrollerini yaptırmaları, trafik kuralları, işaret ve işaretçilerine uymaları, resmi makamlara ait duyuruları takip etmeleri seyahat, can ve mal güvenliği açısından önem arz etmektedir.

METEOROLOJİ DEN UYARI GELMİŞTİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü de yurdun kuzeybatı kesimlerinde yoğun kar yağışı beklendiğini duyurmuştu. Meteoroloji'nin açıklamasında yarın İstanbul'da kar yağışı olacağı uyarısı yapılmıştı. Meteoroloji'den yapılan açıklamada pazartesi günü İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bolu, Çanakkale dahil yurdun kuzeybatı kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışının beklendiği belirtilmişti. Yarın etkili olacak kar yağışı nedeniyle İstanbul'da okulların tatil edilip edilmeyeceği yönünde ise bir açıklama gerçekleşmediği bildirilid. İlerleyen saatlerde havanın durumuna göre okuların tatil edilip edilmeyeceği belli olacak.

Habermark Son Dakika