• BITCOIN/TL
  2106158,702
  % 1,22
 • ETHEREUM/TL
  113237
  % 2,67
 • RIPPLE/TL
  18.01
  % 2,82
 • BITCOIN CASH/TL
  12791.67,589
  % -0,18
 • LITECOIN/TL
  2392.38
  % 2,31
 • COSMOS HUB/TL
  214.8
  % 3,65
 • CARDANO/TL
  14.53
  % 0,19
 • TETHER/TL
  33.06
  % -0,04

Fei USD (FEI) Nedir, Nasıl Alınır?

Fei USD (FEI) Nedir, Nasıl Alınır?

Fei USD (FEI) Nedir, Nasıl Alınır?

Fei USD, merkezileştirilmiş vesayetli stablecoin ile katı bir şekilde merkezi olmayan stablecoin’ler arasındaki boşluğu kapatmak için teknolojik bir çözüm yaratmayı amaçlayan yerel bir algoritmik Stablecoin olarak çalışan bir Defi platformudur. Fei USD, FEI stablecoin ve TRIBE tokeni olan iki kripto para varlığı aracılığıyla yönetiliyor.

FEI zamanı, özellikle tamamen merkezi olmayan ve sermaye açısından verimli bir ağ haline gelmeyi amaçlamaktadır. Protokol, ikincil piyasalarda mevcut likiditeyi sürdürmek ve ayrıca süreçte getiri elde etmek için kontrolünde bulunan değeri kullanır.

Başlangıçta, ağın orijinal mekanizmasının sabitleyicisiyle ilgili bazı sorunları vardı, ancak daha sonra sistem, öğle yemeğinden bir ay sonra platformu tekrar ayağa kaldıran birkaç büyük yükseltme aldı. Sistemin elde ettiği başarı seviyesi nedeniyle, büyük güncellemeleri olan ve 2021’in sonlarında piyasaya sürülmesi beklenen ikincil bir sürüm yayınlandı. Ağa göre, sistem, kendilerine ayrılmış jetonları için 1:1 kullanılabilirlik özelliğine sahip olacaktı.

Fei USD’nin Kurucuları Kimlerdir?

Fei Ağı, Joey Santoro, Brianna Montgomery ve Sebastian Delgado adlı iyi eğitimli ve deneyimli profesyonellerden oluşan bir koleksiyon tarafından kurulmuştur. Sistem daha sonra 31 Mart 2021’de piyasaya sürüldü.

Santorum, Fei protokolünün önde gelen profesyonelidir ve aynı zamanda Fei Laboratuvarlarının CEO’su olarak da hizmet vermektedir. Kripto para teknolojisinde ve ayrıca yazılım mühendisliğinde iyi bir temele sahiptir. Fei ağının bir parçası olmadan önce Okta Inc adlı kimliklerin yönetiminde çalışan bir yazılımda yazılım mühendisi olarak çalıştı. 2019 yılında Duke Üniversitesi’nden aldığı bilgisayar bilimi yüksek lisans derecesine sahiptir. Şirkette üniversitenin blok zinciri laboratuvarında eş başkan ve aynı zamanda araştırma asistanı olarak görev yaptı.

Montgomery, şirketin iş bölümünden sorumlu. Ağın bir parçası olmadan önce, ConsenSys adlı Ethereum tabanlı projelerin geliştirilmesinde uzmanlaşan bir blok zinciri stüdyosunda iş lideri olarak görev yaptı. Ayrıca birkaç başka şirkette benzer davalara devam etti ve başarılı bir kariyere sahip oldu. Bu şirketlerden bazıları DefenseStorm, nCino ve DefenseStorm’u içerir. Ayrıca, Kuzey Karolina Üniversitesi’nden işletme, ekonomi ve pazarlama alanlarında büyük bir başarı derecesine sahiptir.

Fei protokolünün son kolu olan Delgado, Dhama Labs ile birkaç Defi projesinde çalıştığı için kripto para teknolojisindeki deneyiminin çoğuna sahip. Ayrıca daha sonra ayrılmadan önce Uber’de yazılım mühendisi olarak çalıştı. UC Berkeley’den bilgisayar bilimi ve bilişsel bilimler alanında dereceleri ile mezun olmuştur. Fei USD, ilk aşamalarında, bazıları Andreessen Horowitz, Coinbase Ventures ve internet ünlü gurusu Naval Ravikant’ı içeren birkaç büyük VC fonu tarafından desteklendi.

Fei USD Ne İçin Kullanılır?

Fei USD, Fei Labs Inc. tarafından geliştirilen tamamen merkezi olmayan bir stabilcoin projesidir. Kurucu ekibine göre, proje, çeşitli inovasyon biçimlerinin uygulanması yoluyla stablecoin kavramını geliştirmeyi amaçlıyordu. UniSwap ağı, Protokol Kontrollü Değer olarak bilinen bir stabilizasyon protokolünü kullanır. Ayrıca, tümü likidite havuzunu korumayı amaçlayan diğer protokollerin bir koleksiyonunu ve değeri ABD dolarına yakın bir oranda sabitlenen FEI jetonu olan yerel sabit parasını kullanır. Madeni para ayrıca, blockchain işlemlerini yürütmenin genel güvenliğini iyileştirmeyi ve tüm ekosistemi katılımcılar için daha güvenli hale getirmeyi amaçlayan bir teoriyi takip ediyor.

Binance 20 komisyon indirimi

Fei USD’yi (FEI) Nasıl Satın Alabilirim?

Defi teknolojisi dünyasına günlük olarak giren birçok insanla, istikrarlı varlıklara sabitlenmiş daha fazla jetona olan ihtiyaç arttı, bu nedenle FEI gibi jetonlara ihtiyaç duyuldu. Benzer hizmetler sunan birçok token olsa da, platform katılımcılarına sürekli olarak bu rakiplerin önüne geçen bazı avantajlar sağlıyor. Şu anda, FEI jetonları çeşitli borsalarda listelenmiştir ve aşağıdaki yardım jetonun nasıl satın alınacağını gösterir.

 1. İlgilenen tarafların kripto ticaret platformunda bir hesap oluşturmaları gerekmektedir.
 2. Ardından, belirli bir miktarda fiat parayı kripto hesabına aktarmaları gerekir.
 3. İşlem onaylanana kadar beklemek zorunda kalacaklar, artık FEI jetonlarını satın alabilirler.

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz:  HX99GRW3
Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505