• BITCOIN/TL
  340935,139
  % 1,86
 • ETHEREUM/TL
  18267.14
  % 0,57
 • RIPPLE/TL
  5.54
  % 2,01
 • BITCOIN CASH/TL
  1748.41,498
  % 1,41
 • LITECOIN/TL
  918.85
  % 4,22
 • COSMOS HUB/TL
  129.33
  % 5,33
 • CARDANO/TL
  7.81
  % 1,63
 • TETHER/TL
  16.69
  % 0,04

ConstitutionDAO (PEOPLE) Nedir, Nasıl Alınır?

ConstitutionDAO (PEOPLE) Nedir, Nasıl Alınır?

ConstitutionDAO (PEOPLE) Nedir, Nasıl Alınır?

ConstitutionDAO, Kasım 2021’de Amerika Birleşik Devletleri Anayasası’nın orijinal bir kopyasını almak üzere kurulmuş merkezi olmayan bir özerk kuruluştur (DAO).

ConstitutionDAO Nedir?

Grup, Ethereum’da 47 milyon dolar topladı ancak Sotheby’s müzayedesinde 43.2 milyon dolarlık bir teklif kaybetti. ConstitutionDAO organizatörleri, daha yüksek bir teklif vermiş olsalardı, eseri korumak, sigortalamak ve taşımak için yeterli finansmana sahip olmayacaklarına inanıyorlardı. Organizatörler, katkı payını ve Ethereum ücretleri iade edeceklerini söylüyor.

Bloomberg News, ekibi çabalarının DAO’nun gücünü gösterdiği, insanların şirket kurabilme, bir şeyler satın alma, kaynakları paylaşma ve kar amacı gütmeyen kuruluşları yönetme şeklini değiştirme potansiyeline sahip olduğunu yazmıştır.

Daha spesifik olarak, ConstitutionDAO, 11 Kasım’da, bir grup kripto meraklısı, 19 Kasım’da Sotheby’s müzayedesinde satılacak olan ABD anayasası nadir bir kopyasının satın alınmasını güvence altına alabilmek için fon toplama ortak hedefi ile Zoom’da bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Açık artırma beklentisi ile DAO, 17.000’den fazla bağışçıdan 45 milyon dolardan fazla ETH toplamıştır, ancak uzun vadede, açık artırma sırasında kripto karşıtı Citadel CEO’su Ken Griffin’e yenildikten sonra anayasal kopya güvence altına alınmadı.

Birkaç analistin tahminlerine göre, anayasayı güvence altına almak için yeterli kaynağa sahip olmasına rağmen, DAO bunu yapamadı. Çünkü neredeyse bir milyon dolar katkı payı, işlem ücreti ve hatta daha fazlasını ödeyeceklerdi. Açık artırmada kaybettikten birkaç gün sonra DAO, tüm bağışçıların katkıda bulunduklarında aldıkları PEOPLE tokenleri karşılığında Ethereum iadesi talep edebileceklerini söyleyerek platformu kapattığını duyurdu.

ConstituionDAO Arkasındaki Hikaye

ConstituionDAO sadece Kasım 2021’de Anayasa’nın bir kopyasını elde etmek amacıyla kuruldu. Bu Anayasanın kimseye değil, topluluğa ait olduğuna inanıyorlar. Bundan sonra, ConstituionDAO, görüntüleme için tek bir yerde gösterilecek ve ardından üyeler için NFT’yi mint yapacak.

Binance 20 komisyon indirimi

ConstitutionDAO Nasıl Alınır?

PEOPLE Coin, işlem hacmi açısından dünyanın büyük kripto para ticaret platformu olan Binance aracılığı ile güvenli ve hızlı bir şekilde satın alınabilir.

PEOPLE Coin satın almak için öncelikle Binance üyesi olmanız ve ardından fiat para göndermeniz gerekiyor. Türk Lirası veya dolar gibi itibari bir para birimi gönderdikten sonra, PEOPLE Coin’in işlem gördüğü yerler Binance Coin (BNB), Tether (USDT) BUSD ve Bitcoin (BTC) PEOPLE ticaret çiftinde alım yapılabilir.

Ayrıca Binance’de sadece piyasa değerinden değil, daha düşük bir değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar, istedikleri fiyattan alım yapabilirler. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve satın almak istediğiniz tutar ve satın almak istenilen fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz:  HX99GRW3
Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 4816250