• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Başbakan Ahmet Davutoğlu Taksim canlı bomba saldırısı için bakın ne dedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu Taksim canlı bomba saldırısı için bakın ne dedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu Taksim canlı bomba saldırısı için bakın ne dedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu  İstanbul'un kalbi İstiklal Caddesi üzeride gerçekleşen canlı bomba saldırısı hakkında çarpıcı a.ıklamalarda bulundu. Başbakan Ahmet Davutoğlu taksim canlı bomba açıklaması, Ahmet Davutoğlu bobmalı saldırıya ne dedi?, Taksim canlı bomba saldırı açıklaması, Taksim canlı bomba son haber 19.3.2016

 

Cnn Türk'te yer alan detaylara göre; Başbakan Ahmet Davutoğlu, mesajında, “Hiçbir ayrım gözetmeden doğrudan 'insan'ı hedef alan bu menfur saldırıyı gerçekleştiren canileri, onları böyle insanlık dışı bir eyleme azmettiren ve destekleyen her türlü ihanet odağını ülkem, milletim ve hükümetim adına lanetliyorum. Bu acı olay sebebiyle milletçe hepimiz derin bir acı içindeyiz” şeklinde açıklamada bulundu.

İstiklal Caddesi'nde canlı bomba
Davutoğlu şöyle konuştu: “Bu alçakça saldırıda hayatını kaybedenler için taziyelerimi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyorum. Terör odakları bu saldırıyla birlikte menfur cinayetlerine yenilerini eklemiştir. Bu olay vesilesiyle bir kere daha gördük ki, terörün hedefi bütün insanlıktır, insanların yaşama hakkıdır. Dedi.

ABD ve Avrupa'dan tepki yağdı
Dünyanın dört bir tarafından gelen mesajlar bu acının dünyanın her yanındaki insanlarca paylaşıldığını ve terörün gerçek yüzünün bütün dünyada görülmeye başlandığını ispat ediyor. Bu saldırının kurbanları arasında bir çok ülke vatandaşları var. Türkiye olarak biz her zaman teröre karşı net bir duruşa sahip olduk ve terörün dini, dili, ırkı olmadığını, kimden gelirse gelsin terörün lanetlenmesi gerektiğini ifade ettik. Bu acı olay, bu tavrımızın ne kadar doğru olduğunu bir kere daha göstermiştir.

“Türkiye teröre alışmayacak”
Türkiye olarak, her türlü terör odağıyla mücadelemizi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı kararlılıkla sürdüreceğimizi açıkça ifade etmek isterim. Hiçbir terör odağı böyle canice saldırılarla amacına ulaşamayacak. Terör tümüyle sona erinceye kadar mücadelemiz aynı azim ve kararlılıkla devam edecek. Şeklinde ifadeler kullandı ve şu şekilde açıklamalarını sürdürdü.

Dünya basınında canlı bomba saldırısı
Olayla ilgili soruşturma çok yönlü olarak büyük bir dikkatle sürdürülüyor. Olayın en kısa zaman içinde aydınlatılacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ülke olarak bu zor zamanları birbirimize kenetlenerek, birlik olarak aşacağız.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İstiklal Caddesindeki canlı bomba saldırısı hakkında ünlüler ne dedi? OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!

Habermark