• BITCOIN/TL
  2224590,209
  % 0,93
 • ETHEREUM/TL
  115023
  % -0,18
 • RIPPLE/TL
  19.69
  % 0,89
 • BITCOIN CASH/TL
  12846.02,711
  % -0,84
 • LITECOIN/TL
  2453.77
  % 2,09
 • COSMOS HUB/TL
  209.75
  % -0,90
 • CARDANO/TL
  14.3
  % 0,68
 • TETHER/TL
  33.04
  % 0,00

YGS birincilerinden Cemre Efe Karakaş sırrını açıkladı

YGS birincilerinden Cemre Efe Karakaş sırrını açıkladı

YGS birincilerinden Cemre Efe Karakaş sırrını açıkladı

YGS sınavına her yıl binlerce öğrenci katılıyor. Bu öğrencilerden sıkı ve disiplinli çalışanlar güzel bir gelecek için hayatlarında yeni bir sayfa açmayı başarıyor. Bu yıl düzenlenen YGS'de birinci olan Cemre Efe Karakaş nasıl zirvede yer aldığını bakın nasıl açıkladı. YGS çalışma yöntemleri, YGS sınavı nasıl kazanılır?, YGS'de dereceye nasıl girilir?, YGS haberleri 2016,Cemre Efe Karakaş kimdir? 2017, internet haber, en son haber

İhlas Haber Ajansı'na konuşan iampiyon, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) 500 tam puan alarak Türkiye birincileri arasına giren 18 yaşındaki Cemre Efe Karakaş, İhlas haber Ajansı'na (İHA) konuştu. YGS-3, YGS-5 ve YGS-6'dan 500 tam puan alan Cemre Efe Karakaş, çok çalışarak başardığını açık bir dille ifade etti.

“SINAVA HAYVAN GİBİ ÇALIŞTIM”

Karakaş, gelen sonucun kendisi için sürpriz olduğunu belirterek, “Beklemiyordum, açıkçası benim için de sürpriz oldu. Sınava hayvan gibi çalıştım, çok çalıştım. Sosyal aktivitelere hiç yer vermedim. Tamamen çalıştım. Benden iyi yapan bir kaç kişi duymuştum. Meğer öyle bir şey yokmuş. Ailem helal olsun' dedi. Arkadaşlarımın aramalarından dolayı telefonumun şarjı bitti. Şuan kimseyle konuşamıyorum. Boğaziçi Üniversitesi bilgisayar bölümü düşünüyorum. Onun dışında çok büyük hedefim yok” şeklinde konuştu.

“İNTERNETTE DOLAŞAN CAPSLERİ GÖRDÜM”

Öğretmenlerinin de çabasıyla başardığını kaydeden Karakaş, “Daha önce birinci olan insanlar doğruyu söylüyor mu bilmiyorum ama çalışınca birinci olabiliyorsunuz. Öğretmenlerim çok çaba sarf ettiler. İnternette dolaşan capsleri gördüm. Komik, güzel. Genel de gözlüğüm üzerine odaklanmışlar. Gözlüğüm yok evde unuttum” ifadelerini kullandı.

Günüöüzde öğrencilerin çok sıklıkla sosyal medya üzerinde eğitim sistemini eleştirdiği caps çılgınlığının, kişileri nasıl motive ettiği bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Habermark Eğitim