• BITCOIN/TL
  2005065,141
  % 3,29
 • ETHEREUM/TL
  106688
  % 1,87
 • RIPPLE/TL
  17.45
  % -1,43
 • BITCOIN CASH/TL
  12439.68,327
  % 0,04
 • LITECOIN/TL
  2311.26
  % 0,23
 • COSMOS HUB/TL
  204.54
  % -0,49
 • CARDANO/TL
  14.41
  % -0,48
 • TETHER/TL
  33.02
  % -0,24

Çanakkale Boğazı'nda facia atlatıldı!

Çanakkale Boğazı'nda facia atlatıldı!

Çanakkale Boğazı'nda facia atlatıldı!

Eceabat-Çanakkale seferini yapan 'Ezine' adlı arabalı feribot, Çanakkale iskelesi önlerinde 'Esperanza' adlı kuru yük gemisiyle çarpıştı. Kazada şans eseri yaralanan olmazken feribota ve gemide hasar meydana geldi. Feribotta kaza anında büyük panik yaşayan yolcular, Çanakkale iskelesinde tahliye edildi

İhlas haber ajansına göre; Eceabat'tan gece saat 00.00'da sefer alan 'Ezine' adlı arabalı feribot, Çanakkale önlerine geldiği sırada, Lübnan'dan Romanya'ya giden 'Esperanza' adlı kuru yük gemisiyle çarpıştı. Çarpışma esnasında,feribotta bulunan yolcular büyük panik yaşadı. İskelede kazaya şahit olanlar, hemen polis ve ambulansa haber verdi. Çok sayıda ambulans Çanakkale iskelesi içerisine gelirken feribotta iskeleye yanaştı. Araç ve yolcular buradan tahliye edildi. Feribotta şans eseri yaralanan olmazken, şehirlerarası bir otobüs firmasına ait otobüs, gem parçalarının isabet etmesi sonucu hasar gördüğü bildirildi.

Yaşanan kötü olayın ardından büyük panik yaşayan yolcular, kaza anını anlattı. Yolculardan Yeliz Sezer, “Çanakkale'ye 10 dakika mesafe varken, bir yük gemisi bize çarptı. O sırada herkes panik oldu ve can yeleklerini giydi. Gemide çok büyük hasar olduğu ve batma tehlikesi olduğu söylendi. Öbür gemide de çok büyük hasar olduğu söylendi. Kazasız belasız geldik. Başımızdan çok büyük bir felaket geçti” dedi. İskelede balık tutarken olaya şahit olan Mehmet Arslan, “Bir ses duydum. Baya sürüklendiler. Ondan sonra ayrıldılar” ifadeleri kullanıldı. Otobüs şoförü Mustafa Gezer, “Bizim feribot, gelen geminin yolunu böldü. İyi ki batmadık. Yaralanan yok” şeklinde ifadeler kullanıldı.

Feribotta bulunan araç ve yolcular tahliye edildikten sonra, inceleme başlatıldı. Kazaya karışan 'Esperanza' adlı gemi ise Kilye koyunda demirletildi. Balans tankı delinen gemide inceleme başlatıldı. Kurtarma-4 römorkörü ile
KEGK-9 hızlı tahlisiye botu güvenlik amacıyla bölgeye gönderildi.
Öte yandan, kaza anında feribotta bulunan yolculardan birisi, yaşanan panik anını cep telefonuyla kaydetti. Kazanın hemen ardından çekilen görüntülerde, yolcuların panik hali olduğu kaydedildi.

Habermark