• BITCOIN/TL
  2229270,378
  % 0,99
 • ETHEREUM/TL
  115171
  % -0,02
 • RIPPLE/TL
  19.55
  % -0,26
 • BITCOIN CASH/TL
  12939.56,587
  % -0,43
 • LITECOIN/TL
  2409.86
  % 0,34
 • COSMOS HUB/TL
  209.84
  % -1,11
 • CARDANO/TL
  14.28
  % -0,09
 • TETHER/TL
  33.02
  % -0,07

Müzik sektöründe dikkat çekenler Emre Dirlik

Müzik sektöründe dikkat çekenler Emre Dirlik

Nerde doğdun nerelisin müzik dışında neler yapıyorsun ?

Merhabalar , Ben Emre Dirlik 13 ocak 1992 İzmir konak doğumluyum ,  ailemle birlikte İzmirde yaşıyorum. Şu sıralar Yaşar Üniversitesi İşletme Mühendisliği ana bilim dalında yüksek lisans öğrenimim sürdürüp bir yandanda  Almanyadaki üniversiteler  için doktora öneri tezi hazırlıyorum. Ve tabi yaklaşık 2 yıldır özel bir havayolu şirketinde çalışıyorum. Okul , iş , müzik bu 3 unsur zaten hayatımın büyük bir bölümünü kapsıyor. Günde 4 saat uyuduğum zamanlar oluyor. Kendimi bildim bileli hep uykum var.

Kaç  yaşından beri müzikle alakadarsın, seni müziğe iten nedir?

İlkokul 8 e gidiyordum sanırım ilk  gitar aldığımda e birde çocukluğumun klavyesi … Uzun zaman olmuş  , fakat ben hala daha yolun başındayım.  Klasik oldu benimde hikayem , ilkokulda ilk  enstrüman alımı ,  lisede o içi içine sığmayan müzik grubu  , Üniversite yaşanmışlıklarının getirdiği olgunlukla yazılan beste ve sözler ve kendi benliğini bulduğunda albüm planları , büyük düşünceler. Bu doğrultuda her bir geçiş dönemini  sıraya koyduğunda zaten ardı sıra  herbiri birbirini çağırıyor. Ama illaki somut bir şey belirticek olursak , ailemde  Amcam çok iyi bir gitarist ve mükemmel bir vokal her iki kuzenimde iyi bir müzisyen  , birkaç akraba daha işte. Bu anlamda İlla somut bir şey söyleyecek olursak bu etkenler bence göz ardı edilemez.

 Müzik bir hobi mi? Yoksa müzik maddiyat mı senin için , ne anlam  ifade ediyor ?

Hobi değil ama maddiyat hiç değil hani tarif edilemeyen bazı duygular vardır , onları  yazarak ve cümlere dökerek konuşarak anlatamazsınız işte müzikte benim için öyle bir şey.

Emre Dirlik  dediğimiz zaman kafamızda müzikal anlamda ne oluşmalı ne belirmeli ? 

Benim karşı tarafa tam olarak vermek istediğim şey Emre Dirlik dediğimizde halk arasında söylenir ya ,dertsiz başımıza dert açmak işte tam olarak bu . Ben bazı konularda bencil bir insanım ,  bir an olur o an itibariyle kafam birşeye bozuktur, üzülmüşümdür, karşıdaki kişi ise o an eğlencelidir , ben ona uyup gülmek sallamak yerine içimdeki negatif enerjiyi karşıdakine yansıtıp o paranormal duygularımı karşıdakine geçirip gel birlikte oturup üzülelim , gülmeyelim ya.. gel birlikte kafaya takalım mala bağlayalım. İşte bu müziktede böyle soft rock olarak adladırıyoruz tarzımızı ama aslında vermek istediğimiz aşk, ayrılık, depresan bunların ötesinde.. Şizofrenik etkiler yaratmak elbet bu duyguları bir gün karşıdakilere hissettirceğimize inanıyorum.

Söz ve müzikleri yazan biri veya birileri var mı?  Yoksa kendiniz mi  yazıyorsunuz?

‘ Yine ilkbahar geldiğinde ‘ , bize kış olur seninle ,üzülme tekrar karşılaşırız ‘ Belki bir gün ‘belkide ‘ Bu Gece ‘ …   Bu şekilde düşündüğümüzde  1. .2 . single ve bu ay itibariyle çıkıcak olan Bu gece  tamamen yıllar öncesinde oluşturduğum birbirleriyle bağlantılı olan projelerdi.. Tüm sözler bana ait sadece  ‘ Tebrik ederim ‘ yakın bir arkadaşımdan aldığım bir şarkı demeyeceğim bir şiir. 

Müzik ile iç içeyken  genç kızlar peşinizi bırakmıyor bu aşikar…  Sevgilin var mı?

Yine gülüyorum bu soruya çünkü yaklaşık yüzde 60 erkek arkadaşlarımın sorduğu bir soru bu hatta dahada geliştirilmiş hali gün geçtikçe soru argeye mahruz kalıyor . Yani  öyle bir dünya yok bırakmıyor şeklinde. Ama  yeri geliyor hatta çok denk geliyor hiç tanımadığım biri konuşmak için müziği kullanarak saçmalamaya başlıyor hiç birbiriyle alakası olmayan şeyler soruyor.  

Olsaydı eğer, O’na şarkı besteler miydin??
Şimdi ben sevgilime dön gel ağlıyorum yine deyip ayrılık şarkıları söylersem o sevgili olmaz artık sanırım  Ben yada başkası heralde kimse sevgilisine ayrılık şarkısı bestelemezdi.Ama eskilere yada hiç olmayan eski kız arkadaşlarıma  bestelemeye devam edebilirim. Tarzım gereğide kız arkadaşıma yoğun duyguları ifade ederek bir beste yapmam.

Yeni çıkacak olan maxi single’dan ve etkinlikleri hakkında biraz bilgi verirmisin 

İsmi ‘ Bu Gece ‘ Yaklaşık 1 yıldır üzerinde çalışıyoruz iyi bir çalışma ortaya çıktığını umuyoruz.  Aranjörlüğünü Başıbozuk grubu gitaristlerinden Cüneyt Aykulteli etiket ve prodüktörlüğünü Balyoz Müzik yapım , Mix Mastering Celal Babadağ ve Kargo grubu menajeri Emre Argın klip çekimini Murat Muratal  üstlenmiş durumda. Ayrıca klipte Yeşilçam sanatçılarından bir isim bulunuyor o da artık sürpriz olsun.

Ekibinle  aranızda anlaşamadığınız durumlar oluyor mu?

‘ Bu Gece ‘ için uzun yıllar tanıdığım yeni bir ekip oluşturdum. Lansman içn 1.5 aydır birlikte bazı çalışmalar sürdüyoruz. İllaki küçük küçük sorunlar ortaya çıkıyor. Ama bu sorunlar çözüme kavuşamayan türden değil zaten bu sorunlar çıkmasa tam tersine bir şeyler yolunda gitmediği anlamını taşırdı.

Hala Alsancak çevresinde sahne alıyor musunuz? Yaklaşan etkinlikler hakkında biraz bilgi verirmisin.
Düzenli bir bar programımız bulunmuyor zaten bu duruma şuanda ekipteki müzisyenler ve benim diğer olası işlerden dolayı imkan tanımıyor. 10 Mayıs İzmir Yaşar Üniversitesi , 13 Mayıs İzmir Yüksek  Teknoloji Enstitüsü , 26 Mayıs Ankara Manhattan Live, 31 Mayıs İzmir 6:45 Kaybedenler Kulubü lansman için yaklaşan etkinlikler arasında yer alıyor.

Size ulaşabileceğimiz link ve sosyal medya heaspları nelerdir ?

www.emredirlik.net , www.facebook.com/emredirlikband  itunes , Spotify vb diğer standart bir çok link bulunuyor. Sosyal medya üzeriden takipte kalabilirler.

Dinleyicilerine iletmek istediğin bir mesaj varsa lütfen söyler misin?
Destek veren herkese tek tek teşekkür ediyorum. Eskileri kafaya taksınlar Sevdikleriyle her zaman birlikte olmarı ve bizleri takipte kalmaları dileğiyle.

Berfin Bağıran 

Habermark