• BITCOIN/TL
  1983564,236
  % 2,15
 • ETHEREUM/TL
  105466
  % 1,14
 • RIPPLE/TL
  17.51
  % -0,90
 • BITCOIN CASH/TL
  12240.61,430
  % -0,51
 • LITECOIN/TL
  2295.17
  % -0,58
 • COSMOS HUB/TL
  203.31
  % -0,84
 • CARDANO/TL
  14.24
  % -0,49
 • TETHER/TL
  33.09
  % 0,00

İstanbul'da meydana gelen terör saldırısı hakkında bütün detaylar

İstanbul'da meydana gelen terör saldırısı hakkında bütün detaylar

İstanbul'da meydana gelen terör saldırısı hakkında bütün detaylar

Bugün İstanbul'da meydana gelen terör saldırısında 7 si polis memuru olmak üzre, 4 vatandaşımız yaşamını yitirdi. İstanbul terör saldırısını kimin gerçekleştirdiği konusunda bakanlıklar ve Cumhurbaşkanlığından art arda açıklamalar yapıldı. İstanbul Valisi Vasip Şahin yaşanan olay hakkında net açıklamalarda bulundu. İstanbul'da ki patlama nerede oldu?, İstanbul terör saldırısı son durum,Cumhurbaşkanı Erdoğan Vezneciler terör saldırısı açıklaması.

İhlas haber ajansından alınan bilgilerde; İstanbul, Vezneciler Şehzadebaşı Caddesi üzerinde meydana geldi. Üniversitede görev almaya gittiği öğrenilen çevik kuvvet ekibinin geçişi sırasında patlama meydana geldi. Otobüsün geçişi esnasında yol kenarına park edilmiş bomba düzeneği kurulmuş aracın patlatılması sonucu gerçekleşen saldırıda 7'si polis 11 kişi hayatını kaybetti. Patlamanın ardından polisler, saldırıyı gerçekleştirdiği belirtilen zanlılara ateş açtı. Patlama nedeniyle çevredeki bazı iş yerlerinde de hasar oluştuğu bildirildi.

İSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN'DEN PATLAMA AÇIKLAMASI

Saat 08.40 sıralarında Vezneciler semtimizde yoldan geçen çevik kuvvet polisimizi taşıyan araçlara bombalı araçla saldırı yapılmıştır. Bunun neticesinde 7 polis, 4 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 36 kişi yaralanmıştır. Bunlardan durumu ağır olan 3 kişi. Konu ile ilgili incelemelerimiz devam ediyor. Daha detaylı bilgileri vereceğiz. Başsavcılığımız bir ekiple konuyla ilgili incelemelerine devam ediyor” şeklinde ifadeler kullandı ve kamuoyunu aydınlattı.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN PATLAMA HAKKINDA NE DEDİ?

Gerçekleştirilen terör saldırısında 7 polis ve 4 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği patlama sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamuoyu bilgilendirmesi için açıklamalarda bulundu.

“Milletçe başımız sağ olsun” sözleri ile konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı “Haseki Hastanesi'nde şu anda yoğun bakımda olan 2 hastamız var. Şu anda onların ameliyatı devam ediyor. Diğer hastalarımızı ziyaret ettim. Maşallah gayet iyiler. Kendileri ile kısa bir sohbetimiz oldu. Patlamanın şiddetiyle ufak tefek bazı zedelenmeleri var. Onlar da kısa zamanda taburcu edilecekler. Şu anda başsavcılığımız bölgede çalışmalarını yapıyor. Gerek 7 şehit polisimiz, 4 sivil şehidimiz ile alakalı da tüm adli işlemler devam ediyor. Bu adli işlemleri akabinde ailelerine teslim edilecekler. Onları da ebedi aleme uğurlamış olacağız” Şeklinde açıklamda bulundu.

Terörle mücadelenin devam edeceğini vurgulayan Erdoğan, “Terör örgütünün özellikle sivil-polis, sivil-asker ayrımı bizi bağlamaz. Sonunda şehit olan insandır. Bunların bu yaptıkları insanlara karşıdır. Bizim askerimizin de, polisimizin de, köy korucumuzun da görevi ülkede can ve mal güvenliğini sağlamaktır. Bu güvenliği sağlamak ile yükümlü insanlara karşı bu adımlar, bu terör eylemleri yapılmaktadır. Bunun affedilir, bağışlanır yanı yoktur. Bu teröristlere karşı mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz. Tabii ki şehitlerimiz var, ciğerimi kan ağlıyor ama her şeyin bir bedeli var. İlk insanla başlayan bu mücadele kıyamete kadar sürecek. Bunun öyle şu anda bitti biter diye bir durum yok. Bunun minimize edilmesidir aslolan. Bu konuda da gerek silahlı kuvvetlerimiz, gerek emniyetimiz, gerek köy korucularımız ortaklaşa ciddi bir mücadele veriyorlar. Vermeye de devam edeceğiz” şeklinde net ifadeler kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan PKK'nın şehirlerde benzer eylemler yaptığını da hatırlatarak, “Bunu şehirlere taşıması yeni değil. Daha önce Diyarbakır merkezde, Ankara merkezde, İstanbul Sultanahmet'te oldu. Teröristten her zaman her yerde bu tür şeyleri bekleyip ona göre hazırlıklı olmalıyız. 'Terörist uyur 'diye bir şey yok. Terörün nerede ne zaman neyi patlatacağı belli olmaz” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan saldırının faillerinin yakalanması için çalışmalarının sürdüğünü de belirterek, “Tüm araştırmalar yapılıyor. Polis teşkilatımız araştırmalarını istihbarat örgütü ile birlkite sürdürüyorlar. En kısa zamanda bunun ipuçları ele geçecektir” dedi ve sözlerini noktaladı.

11 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği terör saldırısının ardından gerçekleştirilen açıklamalar bu yönde oldu. Başbakan Binali Yıldırım'ın da yarın Ankara'dan İstanbul'a gelerek yaralıları ziyaret edeceği elimize ulaşan bilgiler arasında. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İstanbul Valisi Vasip Şahin yaralıları ziyaret etti.

İSTANBUL, VEZNECİLER'DE MEYDANA GELEN TERÖR SALDIRISI HAKKINDA YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Meydana gelen terör saldırı sonrasında yazılı ve görsel basın ayrıca internet medyası olmak üzre bütün platformlara yayın yasağı getirildi.

Habermark Son Dakika