• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Tsk yönetime el koydu açıklaması!

Tsk yönetime el koydu açıklaması!

Tsk yönetime el koydu açıklaması!

Türk Silahlı Kuvvetleri mail yolu ile ve web sitesinden '' Türk Silahlı Kuvvetleri ülke yönetimine el koymuştur'' açıklamasını yayınladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri; Anayasal düzeninin, demokrasinin, insan hak ve özgürlüklerinin tekrar temin ve tesisi; ülkede hukukun üstünlüğünün yeniden hakim kılınması; bozulan asayiş düzeninin tekrar sağlanması; maksadıyla ülke yönetimine bütünüyle el koymuştur. Tüm uluslararası anlaşmalarımız ve taahhütlerimiz geçerliliğini korumaktadır. Tüm dünya ülkeleri ile iyi ilişkilerimizin devam edeceğini temenni ederiz.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM'DAN DARBE GİRİŞİMİ AÇIKLAMASI

Türk Silahlı kuvvetlerinin içersinde ki malzeme, araç ve birtakım güçlerin ele geçirilerek bu bir '' kalkışmadır '' açıklamasını gerçekleştirdi. Asker içerisindeki bir grubun '' çılgınlığa kalkıştığını'' vurguladı.  Güvenlik birimlerinin operasyona başlatıldığını ve bu duruma asla izin vermeyeceklerini açıkladı. Bu durumun bir darbeye kalkışma olduğu darbe yapılmadığını belirtti. Bu kanunsuz bir kalkışmadır dedi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın kendilerine emanet edilen araçlarla milletin, vatandaşın üzerine gidilerek çılgınca bir girişime kalkışıldığını belirtti. Vatandaşların sakin olması gerektiğini belirtti. Binali Yıldırım'dan darbe girişimi açıklaması

Atatürk havalimanı önünde tanklar getirildiği bildirildi.

Son dakika gelişmesi olarak ajanslara düşen haberlerde İstanbul'da Anadolu yakasından Avrupa'ya geçiş kapatıldı. Askerlerin ve tankların sokaklara inmesi halk arasında paniğe neden oldu. Sosyal Medya'da bilgi kirliliği olduğu ve  açıklama yapılana kadar ortada dolaşan bilgilerin önemsenmemesi gerektiği vurgulandı.Ankara'da savaş uçaklarının havalandığı ve halkın tedirgin olduğu bildiriliyor.

22:30 sularında meydana gelen gelişme hakkında ilgili bakanlıklardan açıklama bekleniyor.

Hükümet ve ilgili bakanlıklardan 22:50 saati itibarı ile herhangi bir açıklama gerçekleştirilmedi.

23:00 sularında Başbakan Binalı Yıldırım kamuoyu bilgilendirmesi için açıklama gerçekleştirdi. Güvenlik kuvvetlerinin gerekeni yapmak için 

23:14 : Atatürk havalimanı önünde tanklar oldupu belirtildi.

23:25: Tsk ülke yönetimine el koyduğunu açıkladı.

Habermark Son Dakika