• BITCOIN/TL
  2221412,172
  % 0,84
 • ETHEREUM/TL
  115839
  % 0,10
 • RIPPLE/TL
  19.37
  % -1,05
 • BITCOIN CASH/TL
  13032.61,527
  % -0,62
 • LITECOIN/TL
  2426.17
  % -0,08
 • COSMOS HUB/TL
  213.08
  % -0,97
 • CARDANO/TL
  14.26
  % -0,35
 • TETHER/TL
  33.03
  % -0,03

Ahmet Hakan'ın sağlık durumu ve saldırı sonrası ilk mesajı

Ahmet Hakan'ın sağlık durumu ve saldırı sonrası ilk mesajı

Ahmet Hakan'ın sağlık durumu ve saldırı sonrası ilk mesajı

Başarılı gazeteci ve televizyoncu Teşvikiye’deki evinin önünde saldırıya uğrayarak darp edilen ve hastaneye yetiştirilen Ahmet Hakan’ın sağlık durumu ile ilgili Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin kamuoyunu aydınlatmak adına açıklamalar yaptı. Ergin, ayrıca Ahmet Hakan’ın mesajını da basın mensupları aracılığı ile sevenlerine iletti.

 

Başarılı gazeteci Ahmet Hakan dün geceki programının ardından Teşvikiye’de bulunan evinin önünde kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğradı. Hain saldırı sonrası Ahmet Hakan Şişli’deki Amerikan Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin hastane önünde beklemekte olan basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

Sedat Ergin gerçekleştirdiği açıklamada; “Ahmet Hakan’ın mesajı var sizlere. Öncelikle bu saate kadar bekleyen muhabir ve kameraman arkadaşlara sevgilerini ve selamlarını gönderdi. Kendisi hastanedeyken arayanlara soranlara herkese teşekkürlerini iletiyor. Aynı zamanda kendisine bu saldırganları bu aksam gönderenlere de bir mesajı var. Mesajı da şu; ’Bu tür saldırılardan hiç bir şekilde yılmayacağız. Korkmuyoruz. Bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz.’ Bize gelen bilgilere göre kendisine bu saldırıyı düzenleyen şahısların bu akşam programdan çıkmasından itibaren kendisini izleyerek takip ettiklerini, organize ve planlı bir saldırının gerçekleştirildiğini belirtti. Çok düşündürücü bir tabloyla karşı karşıyayız. Hem gurubumuz hem gazetemiz hem de Ahmet Hakan çok uzun bir süredir tehdit almaktaydı. Açık bir şekilde bu tehditler kendisine yöneltilmekteydi. Bu tehditler yüzünden kendisinin koruma talebi de olmuştu İstanbul Valiliği’nden.” şeklinde konuştu.

SedatErgin, Ahmet Hakan’ın sağlık durumu hakkında şunları belirtti; “ Doktorların biraz önce kendisine verdiği bilgiye göre burnunda bir kırık var, ameliyat olması gerekiyor aldığı darbe nedeniyle. Aynı zamanda 3 ve 4. kaburgalarında anladığım kadarıyla bir kırık var, elinde ezik var. Herhalde hastaneden çıkacak ancak ameliyatın kaçınılmaz olduğu söyleniyor.” ifadelerini kullandı ve açıklamasını tamamladı.

Ahmet Hakan'a ve Hürriyet'e Habermark ekibi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Habermark