• BITCOIN/TL
  1984871,457
  % 2,22
 • ETHEREUM/TL
  105580
  % 1,14
 • RIPPLE/TL
  17.57
  % -1,49
 • BITCOIN CASH/TL
  12222.42,140
  % -0,64
 • LITECOIN/TL
  2295.78
  % -0,35
 • COSMOS HUB/TL
  203.28
  % -0,86
 • CARDANO/TL
  14.27
  % -0,89
 • TETHER/TL
  33.09
  % 0,00

İstanbul Valiliğinden Ahmet Hakan hakkına açıklama

İstanbul Valiliğinden Ahmet Hakan hakkına açıklama

İstanbul Valiliğinden Ahmet Hakan hakkına açıklama

İstanbul Valiliğinden Ahmet Hakan'ın koruma talebi hakkında açıklama gerçekleştirildi, saldırıya uğrayan Ahmet Hakan Coşkun’un koruma talebinde bulunmasına rağmen ilgili merciler tarafından koruma tahsisi işleminin yapılmadığı iddiaları net bir dilde yalanlandı.

İstanbul Valiliğinden kamuoyunu aydınlatma amacıyla gerçekleştirilen açıklamada, dün gece 00.30 sularında gazeteci ve TV program yapımcısı Ahmet Hakan Coşkun’un evinin önünde müessif bir saldırıya maruz kaldığı ve saldırıda darp edilerek yaralandığı ifade edilerek, “Sayın Coşkun hastanede kendisine yapılan tıbbi müdahalenin ardından taburcu edilmiştir. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletir ve acil şifalar dileriz. Emniyet Müdürlüğümüz tarafından olaya karışan 4 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış ve olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır. Gözaltına alınan şahıslarla ilgili yapılan ilk incelemede içlerinden ikisinin başta uyuşturucu madde ticareti yapma, silahla yağma, tehdit gibi birçok suç kayıtlarının olduğu görülmüş, şahıslar haklarındaki tahkikat tüm boyutlarıyla yürütülmekte olup tamamlanmasının ardından adli mercilere sevk edilecektir” ifadelerine yer verildi.

OLAY GÜNÜ KORUMA ÇAĞRISI YOK AÇIKLAMASI

Gerçekleştirilen açıklamada , Coşkun’un koruma talebi hakkında şu bilgilere yer verildi:

Sayın Ahmet Hakan Coşkun’un koruma talebinde bulunmasına rağmen ilgili merciler tarafından koruma tahsisi işleminin yapılmadığını belirten değişik basın ve yayın organları ile sosyal medya mecralarında yer alan haberler ve bilgiler ise gerçeği yansıtmamaktadır. Sayın Coşkun’a, talebi üzerine ’çağrı üzerine koruma’ tahsisi yapılmış olup müessif olayın meydana geldiği gün Sayın Coşkun’un koruma çağrısında bulunmadığı anlaşılmıştır. Fikir ve ifade özgürlüğü ile basın özgürlüğü demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Temel hak ve özgürlüklerin korunması hususunda başta güvenlik güçlerimiz olmak üzere tüm kurumlarımız azami şekilde dikkat etmekte ve bu konuları hassasiyetle takip etmektedir.” İfadeleri kullanıldı ve açıklama sonlandırıldı.

Ahmet Hakan'a saldırı gerçekleşmiş ve başarılı gazeteci hastanede tedavi altına alınmıştı.

Habermark