• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Toki başvuru nasıl yapılır? Toki konutlarına 12 bin başvuru , Toki 2015 başvuru

Toki başvuru nasıl yapılır? Toki konutlarına 12 bin başvuru , Toki 2015 başvuru

Toki başvuru nasıl yapılır? Toki konutlarına 12 bin başvuru 

Türkiye Emekliler Derneği olarak bilinen (TÜED) Genel Merkezi’nin girişimleriyle evi olmayan emekliler için Türkiye genelinde bir kampanya başlatmıştı. “TOKİ’den uygun koşullarda ev edinme” kampanyası adı altındaki bu olanağa, TÜED Adana Şubesi’ne 12 bin kişinin başvurduğu açıklaması yapıldı. Toki başvurusu nasıl yapılır? Toki başvurusu için aranan şartlar, Toki 2015

TOKİ’nin yapacağı uygun ödeme koşullu 3+1 ve 2+1 evlere girebilmek amacıyla TÜED Adana Şubesi’ne müracaat eden emekliler, TOKİ’nin istediği bilgileri formlara doldurarak, ilgili Toki birimlerine teslim etmeleri gerekmektedir.

TÜED Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek, TOKİ’den ev edinmek isteyen üyelerinin başvurularının incelenip kanul edildiğini açıkladı, TOKİ’nin istediği formları da ücretsiz olarak üyelerine verdiklerini ve herhangi bir dosya parası da almadıklarını açıklamasındabelirten Seyfi İyiyüreksözlerine şöyle devam etti ”Yaptığımız bir çok anlaşmalarla emeklilerimizin bütçelerine karınca kararınca bir katkı sunmanın gayretinde olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Bazı derneklerin ev için başvuran üyelerinden 21 lira dosya parası aldığını gelen şikayetler üzerine öğrenmiş olduk. Ancak, biz üyelerimizden böyle bir para talep etmiyoruz. Biz, her şeyi Allah rızası için yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Genel merkezlerinin TOKİ ile görüşmelerini gerçekleştiğini vurgulayan Seyfi İyiyürek, ”Adana’da da çalışmalarımız büyük bir hızla sürmüş ve konuyu Valimiz Mustafa Büyük’e de aktarmıştık. Milli Emlak’tan uygun arsanın çıkmasını bekliyoruz. Umarız, hükümetimizin kurulmasından sonra bu işler daha da hız kazanır ve kısa bir zaman içerisinde üye kardeşlerimiz uygun koşullarda TOKİ’den ev sahibi olurlar” Açıklamasını yaptı.

Toki başvuru 2015 kapsamında ilgili formları doldurarak ev sahibi olmayı deneyebilirsiniz.

TOKİ'DEN EV ALMAK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

Emekli olmak, ev sahibi olmamak, aylık sabit bir gelir, gelirinizi belgelemek, gayrimenkul sahibi olmamak gösterilebilir. İlgili şartların detaylrını Toki'nin ilgili merkezlerinden ya da web sitesinden edinebilirsiniz.

 

Habermark