• BITCOIN/TL
  2111694,417
  % -0,42
 • ETHEREUM/TL
  114940
  % -0,28
 • RIPPLE/TL
  16.01
  % -0,26
 • BITCOIN CASH/TL
  12617.53,660
  % -1,55
 • LITECOIN/TL
  2429.87
  % 0,06
 • COSMOS HUB/TL
  222.36
  % -1,78
 • CARDANO/TL
  12.34
  % -3,14
 • TETHER/TL
  32.8
  % -0,06

Ankara patlamasında ölü ve yaralı sayısıyla ilgili son durum açıklandı

Ankara patlamasında ölü ve yaralı sayısıyla ilgili son durum açıklandı

Ankara patlamasında ölü ve yaralı sayısıyla ilgili son durum açıklandı

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş tarafından gerçekleştirilen açıklamada, Ankara’daki canlı bomba saldırısına ilişkin, “Kayıplarda herhangi bir artış yok. Yoğun bakımlarımız da 53 hasta yatıyor. 5 arkadaşımız yoğun bakımdan servise alındı. Toplam da 78 hasta hastanelerimizde tedavi altında” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, Ankara Tren Garı Kavşağı’nda düzenlenen Barış Mitingi’nde meydana gelen patlamada yaralılar ile ilgili son gelişmeleri açıkladı. Gümüş, “Kamu hastaneleri, özel hastaneler ve üniversiteler olarak ifade ettiğimiz toplam 31 kaybımız devam ediyor. Kayıplarda herhangi bir artış yok. Yoğun bakımlarımız da 53 hasta yatıyor. 5 arkadaşımız yoğun bakımdan servise alındı. Toplam da 78 hasta hastanelerimizde tedavi altında. 131 hasta toplamda tedavi altındadır. Toplam 356 taburcu yapılmıştır” Şeklinde açıklamalar yaptı ve devam ett;

PSİKOLOJİK DESTEK VERİLECEĞİ BİLDİRİLDİ

Tedavi aktındaki yakınlarını bekleyenler için, hastane bahçelerinde yaralı yakınları için her türlü imkanların sağlandığını kaydeden Gümüş, taburcu olan hastalara ve ailelerine psikolojik destek verileceğini bildirdi. Gümüş, “Bütün hastanelerimizde bütün yaralılara ve taburcu olanlara psikolojik destek bizzat veriyoruz. Yakınlara da psikolojik destek yapılacaktır” şeklinde konuştu.

Numune Hastanesi bahçesinde iki kişinin sağlıkçı olmadığı halde sağlık kıyafeti giyerek megafonla kan anonsu yaptığını belirten Gümüş, “Biz bunlarla ilgili de suç duyurusunda bulunacağız. Sağlık hizmetlerinin hastanede dezorganize olmasına sebep olmak. Çünkü bu anonslardan sonra Numune Hastanesine 150 kişi kan vermeye geliyor ve kan merkezi tamamen duruyor, çalışamaz hale geliyor. Bu hizmetler koordinasyonla olması gerekir. Sağlık hizmetinin hizmetini aksatmakta bir sorumluluk gerektirir ve bunun da bir hesabı olur bu kişilerle ilgili de savcılığa suç duyurusunda bulunacağız” açıklamalrını yaptı.