• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Kredi kartı kullananlar dikkat! Kredi kartı nasıl alınır? Başvuru nasıl yapılır?

Kredi kartı kullananlar dikkat! Kredi kartı nasıl alınır? Başvuru nasıl yapılır?

Kredi kartı kullananlar dikkat! Kredi kartı nasıl alınır? Başvuru nasıl yapılır?

Kredi kartı ile yapılan eğitim öğrenim ücreti, mobilya ve beyaz eşya harcamalarında taksit sayısının 9’dan 12 aya çıkarılmasını öngören yönetmelik taslağı görüşe çıkarıldı. Kredi kartı güncelleme. Kredi kartı kanunu. Kredi kartı kullanımında yenilik. Kredi kartı taksit satısı yenilendi. Kredi kartı son dakika. Kredi kartı haberleri 27.10.2015. Kredi kartı al, kredi kartı nasıl alınır? Kredi kartı Başvurusu yapmak nasıl olur?

Emeklilere 250 tl taksitli ev Esnafa 30 bin tl kredi için tıklayın!

Kredi kartı sahipleri dolandırıcılara dikkat! tıklayın!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), ’Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik Taslağı’nı internet sitesinde yayımlandı. Taslağa göre, mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dahil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi 9 ayı geçemeyecek. Kuyumla ilgili harcamalarda bu süre 4 ay, beyaz eşya ve mobilya ile eğitim ve öğrenim ücretine ilişkin harcamalarda ise 12 ay olarak uygulanacak. Böylece, beyaz eşya ve mobilya ile eğitim ve öğrenim ücretine ilişkin harcamalarda taksit sayısı 9’dan 12’ye çıkmış olacak.

Taslakta, değişikliğin Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla yürürlüğe gireceği açıklandı. Mevcut tebliğde beyaz eşya, mobilya ve eğitim/öğretim harcamaları ile ilgili özel bir ifade bulunmuyor ve kuyum dışındaki harcamaların taksitlendirilmesi dokuz ay ile sınırlandırılıyor. Gıda, telekomünikasyon ve akaryakıt harcamalarında ise taksitlendirilmesine izin verilmiyor.

KREDİ KARTI TAKSİT SAYISI ŞU ŞEKİLDE DEĞİŞİYOR

Açıklanan taslağa göre 10/03/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26. maddesinin yedinci ve sekizinci fıkrası şu şekilde değiştirildi:

Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemez. Kuyumla ilgili harcamalarda bu süre dört ay, beyaz eşya ve mobilya ile eğitim ve öğrenim ücretine ilişkin harcamalarda ise bu süre on iki ay olarak uygulanır. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyonla ilgili harcamalarda ve yemek, gıda, akaryakıt ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz.

Kurumsal kredi kartları ile, mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemez. Bu süre, beyaz eşya ve mobilya ile eğitim ve öğrenim ücretine ilişkin harcamalarda on iki ay olarak uygulanır”.şeklinde ifade edildi.

Kredi kartı başvurusu yapmak için belgelenebilir geliriniz olmak zorunda, ve bankaların kara listelerinde yer almamalısınız. Kredi kartı başvurusu yapabilmek için herhangi bir bankanın cep bankacılığı numarasından ya da internet sitesinden başvuru gerçekleştirebilrisiniz. Kredi kartı başvurusu yapmanın bir yoluda ilgili bankanın şubesine gitmektir.

Kredi kartı başvuru şartları ise, belgelenebilir gelir, ve ödeme gücüdür. Bankaların kara listelerinde yer almamanız, ödenmemeiş faturanız olmamalıdır.Bankalar özel durumlarda kendi insiyatifleri doğrultusunda kart verebilirler.

Uygun kredi alabilmek için gerekenler nelerdir ? TIKLA ÖĞREN!

Arsa, toprak tapu ev için banka kredisi nasıl alınır? TIKLA ÖĞREN!

Habermark Ekonomi