• BITCOIN/TL
  1986071,415
  % 2,37
 • ETHEREUM/TL
  105465
  % 1,14
 • RIPPLE/TL
  17.66
  % -0,73
 • BITCOIN CASH/TL
  12218.42,490
  % -1,35
 • LITECOIN/TL
  2297.27
  % -0,16
 • COSMOS HUB/TL
  203.38
  % -0,83
 • CARDANO/TL
  14.3
  % -1,37
 • TETHER/TL
  33.1
  % 0,01

League of legends adaletin ışığı Lux nasıl oynanır?

League of legends adaletin ışığı Lux nasıl oynanır?

 Adaletin ışığı lux nasıl oynanır?

Dedik ki moba ve strateji dalında son zamanların en ilgi gören ve yükselen oyunu league of legends 'ı  biz neden incelemiyoruz? Açılışı da ne kadar vuracağı hiç belli olmayan lux ile yapmıyoruz? Lux nasıl oynanır?, Lol karakterleri, Lol oynama teknikleri

 

 
Şimdi lux'ı ele almadan önce bilmemiz gerekir ki oyun içersindeki bazı kostümler avantajlı bazıları ise dezavantajlıdır. Lux'ın son çıkan ve çok güzel olan ay savaşçısı lux skini ultimate açısından sıkıntı verici olabiliyor. Çok daha görünür ve farkedilir hatta kaçılabilir bir ultimate haline geliyor. 

Eğer bir lux ' iseniz pasifiniz sizin herşeyiniz .

Gelelim League of legends'ın etkili karakterinin skillerine ;

Yukarıdada dediğim gibi şahsen ben pasifsiz bir lux hayal edemiyorum. 

Aydınlanma

Pasifi Lux'ın seviyesine bağlı olarak ek büyü hasarı vermesini sağlar.  w sikilli dışında geri kalan tüm skilleri düşmanı damgalar. Damgalanan düşmana veyahut minyonlara yapacağınız düz atak süpriz bir büyü hasarı verir. Mana harcayarak kullandığınız skilden daha çok vuruyor olmasıda cabası 🙂  Sadece düz atak yapmanızda gerekmez. üst üste kullandığınız bütün skiller damgalanma sonrasında gene ek hasar vererek vuruyor. 
Işık bağı (q)

düşman birimden en fazla iki şampiyonu kitleyebileceğiniz bir skilldir. İlk kitlediğiniz birimin tam arkasındaki minyona veya şampiyona da sıçrar.

Prizmatik Bariyer (w)

Lux değneğini öne fırlatarak dokunduğu herkese ve geri döndüğünde kendine bariyer kazandırır ki lux'ın bana göre bir artısı daha bu skillidir. Genelde mid lanede oynanmasını tercih etsemde iyi bir supporttur. Diğer kalkanlara nazaran tek bir skill ve az bir mana karşılığında herkese koruma sağlayabiliyorsunuz.

Işık Patlaması (e)

Kesinlikle lux'ın en cinnet geçirtici ve ilk fullenmesi gereken skillidir. Çünkü alan etkili vurur ve aynı zamanda yavaşlatma özelliğide vardır. Bu skillin kontrolü sizdedir. Tekrar skille basarak aktif kale getirebilir istediğiniz zaman patlamasını sağlayabilirsiniz. Patlamadığı süre boyunca düşmanı yavaşlatır.

Son Parıltı (r)

Lux kısa bir süre enerji toplayarak düz bir menzilde herkese etki edebilecek bir ışık huzmesi yollar. Ultimate menzili uzundur ve denk gelen herkese aynı hasarı vurur giderek azalan bir yapısı yoktur. Diğer şampiyonlara kıyasla lux'ın r sikilinin bekleme süresi daha azdır. Bu yüzden bu şampiyonla oynarken ultimate'i saklamaktan kaçınmalısınız. Ultimate'iniz sizin bitirici vuruşunuzdur ama asıl bitirici şey sizin pasifinizdir. Kasılmış bir Lux ile kombonuzdan kimse kaçamaz. 

Kesinlikle karşılaşma önceleri bariyerinizi kullanıp alıcağınız  hasarları aza indirmelisiniz.ben sıralama olarak q , e , düz atak , r kullanıyorum . Aslında yapıcağınız kombo sizin kuracağınız strateji ile ilgili birazcıkta. Rakibi kitlemişken ultimate atmayı da tercih edebilirsiniz.  e , düz atak , q ,r  şeklinde. Çünkü kaçılması kolay bir ultimate kendisi.

Şimdi gelelim oyun içersinde alıcağımız itemlere. Oyun içersinde alıcağınız itemler karşıdaki şampiyonlara göre değişiklik gösterir.
Eğer mid lane oyuncusuysanız ve karşınızdaki şampiyon ad ise kesinlikle ilk çıkmanız gereken item Morellonomikon'dur.

Bu item pasif olarak ağır yara açmanızı sağlar ve Lux'ın yaşıyabileceği manasal problemleri ortadan kaldırır. 
Kullanılabilir itemler 

Lich Boğan , Rabadonun şapkası , Morellonomikon , Luden'in feryadı , Zhonya'nın kumsaati , Rylai'nin kristal asası , Hiçlik değneği,

Sihirbaz papuçları 

Ben kesinlikle Lich boğan çıkılmasını tavsiye ediyorum. Luxın pasifini zaten anlatmıştım. Bu itemin pasifi ise bir yetenek kullandıktan sonra yaptığınız ilk düz vuruşun %50 ek büyü hasarı vermesini sağlıyor.

Ayrıca karşınıza rakip olarak lux geldiğinde yapmanız gereken tek şey yana doğru kaçmak ve skilleri atlatmaktır. Skilleri olmayan bir lux'ın yakınına girdiğinizde onu almanız kaçınılmazdır. 

Ve son olarakta bu heromuzun güçlü ve güçsüz rakiplerini de sizlerle paylaşalımki babalara gelin ama counterlara gelmeyin 🙂 
Lux Karşısında Güçlü Rakipler 

Talon ,  Fizz , Kassadin , Katarina , Gragas ve Zed 
Lux Karşısında Zayıf Rakipler 

Kartush , Ryze , Annie  , Twisted Fate  ve  Malzahar 

' Lux'ın kılavuz ışığı düşmanlarını tedirgin ediyor ; ama asıl ışık söndüğünde korkmaları lazım.'
-garen

Herkese keyifli oyunlar

Hira Özkan

Habermark