• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

TOKİ konutlarına başvuru 2016

TOKİ konutlarına başvuru 2016

TOKİ konutlarına başvuru 2016

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nca (TOKİ) ev sahibi olmak isteyen emekliler için 17 ilde inşa edilen toplam 4 bin 340 konut için 51 bin 800 başvuru gerçekleştirildiği bildirildi. TOKİ'ye nasıl başvuru yapılır?, Toki başvurusu 2016, Toki haberleri

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun müjdesiyle, emekli ve dar gelirli vatandaşları ortalama 250 lira taksitle yuva sahibi yapmak için faaliyetlerini hızlandırdıklarını söyledi. ‘Emekliye İkinci Bahar Projesi‘ kapsamında 17 ilde talep topladıklarını belirten Turan, ‘İlk aşamada inşa edilecek toplam 4 bin 340 konut için 51 bin 800 başvuru aldık. Hiç konut sahibi olmayan emekli vatandaşlarımızı, kurayla konut sahibi yapmış olacağız‘ ifadelerini kullandı.

Turan, proje çerçevesinde diğer şehirlerde de arazi üretme çalışmaları yaptıklarını dile getirdi. birçok il de çalışmalara başlamaktayız, bu iller hakkında bilgi veren Turan, şöyle konuştu: ‘Şimdi 7 vilayette daha arazi ürettik, proje çalışmasını yapıyoruz. Onlar için de talep toplayacağız. Adana Sarıçam, Aksaray merkez, Eskişehir Tepebaşı, Hatay Reyhanlı, Kahramanmaraş Türkoğlu, Kayseri Mimar Sinan ve Kütahya Tavşanlı‘da yapılacak 2 bin 705 konut için emeklilerden talepler toplanacak. Her ay talebin olduğu yerlerdeki ihtiyaçları karşılayacağız. Anadolu‘nun birçok şehrinde, arazi üretmekte zorlandığımız birkaç vilayetimiz hariç, emekli vatandaşlarımızın taleplerine karşılık verecek bir çalışma içindeyiz.‘ Yüzde 25 kontenjan Batman‘da yaşayan emeklilere bin 472 konutun teslim edildiğini anlatan Turan, Ankara‘nın Mamak ilçesi Gülseren Mahallesi‘nde inşa edilen 952 konutta da emekliler için yüzde 25 kontenjan ayırdıklarını net bir şekilde ifade etti.

Bu konutların kura çekilişinin geçen ay gerçekleştirildiğini belirten Turan, şunları kaydetti: ‘Konutlarımızı en kısa sürede vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. TOKİ olarak dar gelirli, konut sahibi olamayan vatandaşlarımızı konut sahibi yapmaya devam edeceğiz açıklamasında bulundu.

Toki bilindiği gibi birçok il içerisinde çalışmalar ve projeler yürüterek, imkanlrı kısıtlı vatandaşlarımıza ev sahibi olma fırsatı sunuyor. 2016 Toki başvuruları hakkında detaylı bilgiler ilgili internet sitesinden alablirsiniz.

Kazançlı yatırım mı istyorsunuz? İstanbul'un yükselen değeri Halil Rıfat Paşa'da daire, arsa fiyatları hakkında bilgi için tıklayın

Habermark Ekonomi