• BITCOIN/TL
  2109201,357
  % -1,50
 • ETHEREUM/TL
  95090
  % -2,56
 • RIPPLE/TL
  16.66
  % -0,28
 • BITCOIN CASH/TL
  14371.96,492
  % -3,54
 • LITECOIN/TL
  2663.22
  % 0,16
 • COSMOS HUB/TL
  275.78
  % 0,81
 • CARDANO/TL
  14.86
  % 1,67
 • TETHER/TL
  32.29
  % 0,33

Belemir yapı sektörde lider olma yolunda

Belemir yapı sektörde lider olma yolunda

2003 yılında faaliyet göstermeye başlayan Belemir yapı iç dekorasyon sektöründe yüzlerce konut , iş yeri ve mağaza tadilat ve oluşumlarına imza atmıştır. Belemir kaliteli üretim ve uygulama çalışmaları ile sektörünün öncü kuruluşlarından biri olmuştur. 2006 yılında işleyiş ve müşteri talepleri doğrultusunda faaliyet alanları genişletilerek gergi tavan sektörüne girmiştir ve bu sektörde marka haline gelmiştir. İş yeri yönetimi Çetin Aydın Ve Zihni Aydın kardeşlerden oluşmaktadır.
Belemir Yapı Gergi Tavan Sistemleri imalat ve bayilik destekli çözümler üretmektedir. Ana prensibi müşteri memnuniyeti ilkesi üzerine kurulu Belemir Yapı Gergi Tavan Sistemleri yerinde proje, tasarım ve uygulama konularında kaliteli ve estetik çözümleri ile her geçen gün müşteri portföyünü genişletmektedir.

Avrupada ki dev üreticilerden tedarik ettiğimiz malzemeler ile Avrupa birliği standartlarına uygun şekilde uygulamalar yapan ve başarılı büyük projelere imza atan firmamız,Yurt İçi ,Orta Asya,Türk Cumhuriyetleri,Orta Doğu ve Dünyanın birçok ülkesinde faaliyetlerine devam ediyor. Şimdi kısaca gergi tavandan bahsedelim.

Sadece günümüzdeki şıklığıyla değil tarihten bugüne değin gelişimiyle de incelenmesi gereken gergi tavan sistemleri dünyanın ilk tavana özel dekorasyon çeşidi olarak bilinmektedir. Roma, Yunan ve Mısır uygarlıklarındaki yüksek gelirli kişiler ipek kumaşlardan oturdukları konakların salonlarının zengin durmasını sağlarlardı.Ancak bu ilkel gergi tavanlarda çeşitli sorunlar meydana gelirdi. Yeterince gerdirilemeyen ipek zamanla sarkar, zarar görür ya da parlaklığını yitirebilirdi.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte gergi tavan sistemleri de gelişti ve artık günümüzdeki halini aldı. PVC membranlarla birlikte hijyenik, steril, yalıtımı sağlayan ve şıklığı artıran bir hal almaya başladı. Gergi tavanın hem şık hem de esnek bir yapıya sahip olması ve fiyat avantajı en çok tercih edilen dekoratif aksesuarlardan biri olmasını sağlamıştır.
Gergi tavan sistemi, sıra dışı yapısı ile ısıtılarak istenilen forma girebilen, çeşitli renk ve dokularda özel alüminyum profillerine gerilerek uygulanması tekniğidir. Düz, dairesel ve diğer geometrik formlu tavanların yanı sıra tonoz ve kubbe gibi radyuslu uygulamalara olanak sağlar. Bu esneklik sayesinde her projede kendine has, tavan ve duvarlarda özgün tasarım imkanı sunar. Gergi tavanı sadece görsel bir yapı ya da malzeme olarak düşünmeyin, bura da sağlık ve hijyen de olmazsa olmazlar arasında.

Son zamanlar da gergi tavanın diğer rakiplerine göre önde olmasını sağlayan seçenekler arasında hijyen ve temizlikte girdi böylelikle de tam anlamı ile markalamış ve tercih edilir oldu.