• BITCOIN/TL
  2142385,104
  % -0,75
 • ETHEREUM/TL
  111226
  % -0,49
 • RIPPLE/TL
  15.34
  % -1,73
 • BITCOIN CASH/TL
  13628.45,694
  % -4,22
 • LITECOIN/TL
  2530.73
  % -0,24
 • COSMOS HUB/TL
  231.82
  % -3,91
 • CARDANO/TL
  13.22
  % -3,47
 • TETHER/TL
  32.73
  % 1,27

Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

2030 gündemi çerçevesinde küresel ortaklığımızı ne şekilde uygulayacağımız çok önemli olacaktır” ifadelerini kullanan Başbakan Ahmet  Davutoğlu, “ Bu çerçevede küresel taahhüdümüzü yerine getirirken herkesin bu sürece katılması çok önemli” açıklamasını yaptı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, BM 70’inci Dönem Genel Kuruluna katılmak üzere geldiği ABD’nin New York kentinde ‘2015 Sonrası Kalkınma Gündemi İnteraktif Diyalog Toplantısında yer aldı ve güneme dair önemli açıklamlarda bulundu.

Davutoğlu 2015 Sonrası Kalkınma Gündemi İnteraktif Diyalog Toplantısı’nda gerçekleştirdiği konuşmada “Biz bu eylem gündemini başarılı bir şekilde kabul ettik. Cuma günü de 2013 gündemini kabul ettik. Bu sene Aralık ayında Paris’te ‘Cop 2’toplantısı yapılacak. Dolayısıyla bütün bu çalışmaları bir arada ele aldığımızda bu önemli gelişmelerin sonuçlarını küresel kalkınmanın önümüzdeki 15 yılın gündemini belirleyici olduğunu unutmamamız gerekiyor. Ancak mevcut durumda yatırım ve finansman yapılarına baktığımızda bunlar sürdürülebilir kalkınma hedeflerini finanse etmek için gerekli olan ihtiyaçları yerine getirmekten çok uzak. Pek çok hükümet açısından mali alan çok kısıtlı ancak küresel olarak baktığınızda sorun bir likidite sorunu değil. Bilakis sürdürülebilir kalkınmayı geliştirmek için gerekli olan finansal kaynakları romilize etmek konusundaki ‘know how’ eksikliğidir” şeklinde açıklamalar yaptı ve devam etti;

2030 gündemi çerçevesinde küresel ortaklığımızı ne şekilde uygulayacağımız çok önemli olacaktır” diyen Davutoğlu, “ Bu çerçevede küresel taahhüdümüzü yerine getirirken herkesin bu sürece katılması çok önemli. Çünkü ancak bu şekilde insanlar için gerekli refahı sağlayabiliriz ki insanlar bunu başka yerlerde aramak zorunda kalmasın. Şu soruları özellikle bu tartışmamız için ele almamız gerektiğini düşünüyorum. Kalkınma hedefleri açısından uygulama açısından ne gibi dersler alabiliriz? Özel ve kamu sektörün sağladığı imkanları nasıl birbiriyle örtüştürerek kalkınma hedeflerini ele alabiliriz, bunu ele almamız gerekiyor. Ayrıca yeniden canlandırılmış küresel işbirliğinin etkin bir şekilde kaynakları know how’ı uygulamaya geçirdiğini nasıl temin ederiz” İfadelerini kullandı ve açıklamasını tamamladı.