• BITCOIN/TL
  2182606,375
  % -1,03
 • ETHEREUM/TL
  113646
  % -2,26
 • RIPPLE/TL
  20.17
  % 1,90
 • BITCOIN CASH/TL
  12296.31,261
  % -2,57
 • LITECOIN/TL
  2415.81
  % 2,38
 • COSMOS HUB/TL
  206.36
  % 0,20
 • CARDANO/TL
  13.73
  % -1,86
 • TETHER/TL
  32.87
  % -0,21

Nasa Plüton'da yaşam belirtisi bulduğunu açıkladı!

Nasa Plüton'da yaşam belirtisi bulduğunu açıkladı!

Nasa Plüton'da yaşam belirtisi bulduğunu açıkladı!

NASA, Plüton gezegeninde mavi bir gökyüzü ve buz halinde su bulduğunu dünya kamuoyu bilgisine açıkladı. uzun yıllardır yeni gezegenler keşfeden ve Dünya'mıza benzer yaşanılabilir, kaynak barındıran gezegenler arayan Nasa, keşiflerini birer birer duyuruyor. Plüton'da yaşam var mı? Plüton'da ne bulundu? Sorularının cevabı verilmiş oluyor.

NASA, bugün uzay aracı “New Horizons” (Yeni Ufuklar) isimli araçla tarafından çekilen Plüton'un yeni fotoğraflarını dünya kamuoyuna sundu.

“New Horizons” ekip lideri bilim adamı Dr. Alan Stern yaptığı açıklamada, Plüton'daki mavi gökyüzünün “göz kamaştırıcı” olduğunu  belirtti.

Stern isimli gezegendeki mavi gökyüzünün, etrafındaki puslu katmanın büyüklüğü ve yapısı hakkında bilgi verebileceğini açıklamları arasında belirten bilim adamı kafalarda oluşan soruların yanıtlanacağına inanıyor.

Plüton'a Fotoğraflarda  gezegenin üst yüzeyinde çok sayıda buz parçacıklarının bulunduğu göze çarpıyor.

Plüton'un daha önce yayımlanan fotoğraflarında gezegenin yüzeyinde kum tepecikleri olduğu sanılan yükseltiler, vadiler, yüzen buz kütleleri ve etrafında puslu bir katman bulunduğu farkedilmişti.

Araştırmacı bilim adamları, Plüton'da dağ benzeri yapıların bulunduğunu ve buzlarla kaplı dağların 3 bin 400 metrelik yüksekliğe sahip olduğunu açıklamıştı. Dağların yaşının 100 milyon yıldan daha genç olduğunu tahmin eden araştırmacılar, “Bu da cüce gezegenin jeolojik olarak aktif olduğunu gösteriyor” ifadelerini kamuoyu bilgisine sunmuşlardı.

Nasa plütün'da ne buldu? Sorusu cevabını bulmuş oldu.

Nasa 1 Dünya benzeri gezegen daha keşfedildiğini açıkladı

 

Habermark Bilim/Dünya