• BITCOIN/TL
  2162258,749
  % 0,27
 • ETHEREUM/TL
  116393
  % 3,50
 • RIPPLE/TL
  16.07
  % 4,18
 • BITCOIN CASH/TL
  14033.28,621
  % 2,85
 • LITECOIN/TL
  2586.32
  % 2,14
 • COSMOS HUB/TL
  232.5
  % 0,35
 • CARDANO/TL
  13.49
  % 1,06
 • TETHER/TL
  32.72
  % -0,24

Melih Gökçek Doğu Perinçek’e Twitter'dan teşekkür etti

Melih Gökçek Doğu Perinçek’e Twitter'dan teşekkür etti

Melih Gökçek Doğu Perinçek’e teşekkür etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten, Melih Gökçek, Ermeni soykırımı iddialarını reddettiği için İsviçre’de hüküm giyen, dün de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde beraat eden Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e, verdiği hukuk mücadelesi nedeniyle teşekkürlerini sundu. Melih Gökçek Doğu Perinçek hakkında ne dedi?

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan, Perinçek’in hukuk mücadelesine vurgu yapan Başkan Melih Gökçek, “Ermeni soykırımı iddialarına karşı 2005’de İsviçre’de bir konferansta, Ermeni soykırımı iddiaları için ’uluslararası bir yalandır’ dediği gerekçesiyle, ’soykırımı inkâr etmekten’ hüküm giyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Avrupa İnsan Hakları davasında beraat etti. Bu bir başarıdır. Bu başarısı ve kararlılığı nedeniyle Doğu Perinçek’e teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“SELAHATTİN DEMİRTAŞ, BU YAYIN YASAĞI SADECE SİZE YARIYOR”

Başkan Gökçek, Ankara Garı önünde yaşanan terör saldırısıyla ilgili olarak da sosyal medya paylaşım platformu lideri twitter üzerindeki resmi hesabından, şu tweetleri attı:

İki gündür Gar önünde meydana gelen terör olayı hakkında yorum yapmıyorum. Nedeni, mahkemenin yasaklama kararı, Demirtaş (HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş) demiş ki; ’Savcılık, olayı karartmak için, bir şeyleri saklamak için bunu yapıyor’. Ah Demirtaş, içim yanıyor içim… Şu yasaklama kararı inşallah yakın bir zamanda kalkar. Neyin karartıldığını ispat etmeyen Gökçek namert. Demirtaş, biliyorum ki bu yayın yasağı sadece size yarıyor. Bunu biliyorum, şimdi yorum yapamıyorum. Ama yasak kalkınca ne olacak, göreceğiz inşallah. Ankara Barosu da itiraz etmiş, az bekle hele.” şeklinde tweet attı.

Habermark