• BITCOIN/TL
  2104690,697
  % 1,09
 • ETHEREUM/TL
  113290
  % 2,43
 • RIPPLE/TL
  18.01
  % 2,65
 • BITCOIN CASH/TL
  12793.07,153
  % -0,46
 • LITECOIN/TL
  2390.07
  % 2,27
 • COSMOS HUB/TL
  214.27
  % 3,20
 • CARDANO/TL
  14.51
  % 0,07
 • TETHER/TL
  33.06
  % -0,07

Galatasaray ve Van Persie hakkında yeni iddia

Galatasaray ve Van Persie hakkında yeni iddia

Galatasaray ve Van Persie hakkında yeni iddia. Yabancı golcü arayışlarını sürdüren Galatasaray, yeni sezonda Avrupa'da ses getirecek bir takım kurmak için çalışmalara devam ediyor. Bilindiği gibi Manchester United'ın Hollanda'lı yıldız golcüsü Van Persie hakkında hergün yeni bir transfer iddiası ortaya atılıyor. Fenerbahçe ile adı anılan Van Persie'nin Galatasaray ile anlaşmak üzere olduğu haberlerine, Galatasaray yönetiminden açıklama gelmişti.

Açıklamada Van Persie'nin yüksek maliyeti nedeni ile takımda dengeleri bozabileceği ve bu iddiaların gerçek dışı olduğu vurgulanmıştı. Bugün ise ortaya yeni bir iddia atıldı. Van Persie transferinin yalanlanma nedeninin Galatasaray'ın bu transfer hakkında KAP'a bir bildirim gerçekleştirmemesi gösterildi. KAP'a açıklama yapmadan gerçekleşen görüşmelerin ceza getirme ihtimali olduğu için bu transferin yalanlandığı iddia edildi.

Van Persie ve Galatasaray'ın senelik 3.5 Milyon euro ve çeşitli bonuslar konusunda anlaşma zemini arayacağı, hatta Galatasaray'ın Hollanda'lı orta saha oyuncusu Wesley Sneijder'in bu transfer için bizzat Robin Van Persie ile görüşeceği iddia edildi.

 

Bilindiği gibi Manchester United'ın yıldız golcüsü Van Persie '' Euro 2016'ya formda bir şekilde gidebilmek için her maçta ilk 11'de yer alabileceğim, sürekli oynayabileceğim bir takıma gitmek istiyorum. '' açıklamasını yapmıştı.

Galatasaray geçtiğimiz sezonu şampiyon tamamlamış ve Uefa Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan grup aşamasından katılma hakkı kazanmıştı. Bu durum Van Persie transferinde Galatasaray'ın elindeki en büyük koz olarak görülüyor. Sneijder'inde Galatasaray'da başarılı olması ve İstanbul'da eşi, çocukları ile huzurla yaşaması, Hollanda'lı yıldızın Van Persie'yi ikna edebilme ihtimalini güçlendiriyor.

 

Habermark Spor Servisi