• BITCOIN/TL
  2108075,612
  % -0,88
 • ETHEREUM/TL
  95211
  % -2,15
 • RIPPLE/TL
  16.63
  % -0,14
 • BITCOIN CASH/TL
  14345.88,731
  % -2,84
 • LITECOIN/TL
  2668.88
  % 0,63
 • COSMOS HUB/TL
  276.85
  % 1,57
 • CARDANO/TL
  14.78
  % 1,20
 • TETHER/TL
  32.28
  % 0,34

Pereira Van persie'nin '' Mutsuzum '' açıklamasına ne dedi?

Pereira Van persie'nin '' Mutsuzum '' açıklamasına ne dedi?

Pereira Van Persie'nin '' Mutsuzum '' açıklamasına ne dedi? Fenerbahçe haftasonu mücadelesinde, Bursaspor'u 2-1 yenmeyi başardı. Fenerbahçe'nin yıldızları, Nami ve Van Persie galibiyetin mimarları arasındaydı. Maç sonunda Van Persie '' Mutsuzum '' şeklinde bir açıklama yaptı. Fenerbahçe teknik direktörü, Portekiz'li Pereira bu açıklamaya cevap verdi.

“TEKNİK DİREKTÖR İLE OYUNCU ARASINDA OLMASI GEREKEN BİR KONUŞMAYDI”

Yıldız oyuncu Robin van Persie’nin oyuna girdiği sırada kendisi ile yaşadığı tartışmanın hatırlatılması üzerine Pereira, “Konuşmamız gereken şeyleri konuştuk. Yardımcı antrenörlerim bilgileri vermişti. Biraz daha detaylı bilgi vermek istedim. Teknik direktörle oyuncu arasında olması gereken bir konuşmaydı” şeklinde net bir ifade kullandı.

“KULÜBEDE KALDIĞI İÇİN ÜZÜLMESİ BİZİM İÇİN İYİDİR”

Van Persie’nin maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, yedek kalmak istemediği yönündeki açıklamalarına değinen deneyimli teknik adam, “Kulübede kaldığı için üzülmese idi, umursamasaydı o zaman endişelenirdim. O zaman kötü bir durum çıkardı. Bize bu sinyali verdi ki takıma yardımcı olmak istiyor. Oyuncular her zaman oynamak ister. Ben de bu takımın teknik direktörüyüm, kararlar almak için bulunuyorum. Herkesin genel durumunu değerlendiriyorum ve buna göre karar veriyorum. Perşembe günü fiziksel, taktiksel ve duygusal bir maçtan çıktık. Devamlılık için kararlar almaya devam edeceğim. Oyuna girdikten sonra ortaya koyduğu performanstan mutluyum. Galibiyeti getiren golü attı ve takımı için mücadele etti. Kulübede kaldığı için üzülmesi bizim için iyidir” ifadelerini kullanan Portekiz'li tecrübeli teknik adam konuşmasına devam etti;

“SEZON SONUNDA KİMİN ŞAMPİYON OLACAĞINI GÖRECEĞİZ”

Bir basın mensubunun, ‘Sosyal medyada ‘Vitor Pereira ile İsmail Kartal’ın farkı yok’ şeklinde ifadeler kullanılıyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?’ sorusunu yanıtlayan başarılı teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu yorumları duymadım, anlamıyorum. Zaten bu yüzden gazeteleri okumuyorum, televizyon izlemiyorum. Burada başarılı olmak için bulunuyoruz. Sezon sonu kendi performansımızı görmüş olacağız. Beklememiz lazım. Ne 4. haftada ne 5. haftada kimse şampiyon olmadı. Çalışmak için önümüzde uzun bir yol var. Bazen 9, bazen 8 oyuncuyla idman yapıyoruz. Gerekli iyileştirmeleri yapamıyoruz. Antrenmanlarda fikirlerimi aktarmak zor oluyor. Kalitemizi artırmakta bu anlamda zorluk yaşıyoruz. Kimseyle kendimi kıyaslamak için bulunmuyorum. Geçen sezon Fenerbahçe teknik direktörü olan hocaya son derece saygı duyuyorum. Sezon sonunda bu ligin şampiyonun kim olacağını hep birlikte göreceğiz. Avrupa Ligi’nde ne yaptık, Türkiye Kupası’nda ne yaptık hep birlikte göreceğiz. Benim için ne kaybedilince her şey kötü, ne kazanılınca her şey iyidir.”

“UYGAR BÜYÜK YÜREĞİYLE OYNAYAN BİR OYUNCU”

Genç oyuncu Uygar Mert Zeybek’in performansını beğendiğini ifade eden Pereira, “Uygar yetenekli ve kaliteli bir oyuncu. Büyük yüreği olan oyuncu. Bu yönünü çok seviyorum. Çalışmaya inanan bir oyuncu. Bu şekilde devam ederse geleceği parlak olacaktır. Kişiliği mükemmel. Futbolda kişilik benim için önemli. Kişiliğiniz olduktan sonra yolunuz açık olacaktır. Gerek teknik direktör, gerekse oyuncunun kişiliği olmalı. Uygar, zor bir anda oyuna girdi. Genç bir oyuncu olmasına rağmen kişiliğini ortaya koydu” ifadelerini kullandı ve toplantıyı bitirdi.

Habermark Spor Servisi