• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Çek Cumhuriyeti teknik direktörü Türkiye hakkında bakın ne dedi

Çek Cumhuriyeti teknik direktörü Türkiye hakkında bakın ne dedi

Çek Cumhuriyeti teknik direktörü Türkiye hakkında bakın ne dedi

Çek Cumhuriyeti Milli Takımı Teknik Direktörü Pavel Vrba, Türk milli takımı ile yapacakları maç öncesi kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Ülkemiz hakkında ilginç analizler yapan Çek teknik adamın açıklamaları şaşırttı, gruptaki sıralamanın sürpriz olduğunu, Hollanda’nın birinci, Türkiye’nin ikinci sırada olmasını beklediğini belirtti.

Yarın oynanacak Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında Çek Cumhuriyeti Milli Takımı Teknik Direktörü Pavel Vrba ve takım kaptanı kaleci Petr Cech birşeyler söyledi.

Çek teknik direktör Vrba sözlerine şöyle devam etti, Hollanda Milli Takımı hocası Dany Blind’in kendisine attığı iddia edilen e-mail hakkındaki soruya cevap vermemeyi tercih ederken, Çek takımı basın sözcüsü söz konusu e-mailin kişisel değil resmi bir şekilde gönderildiğini belirtti. Çek teknik adam yarın sahaya çıkacak kadro için bilgi vermedi ancak takımın iskeletini tutarak fazla forma şansı bulamayan 2 ya da 3 oyuncuyu takıma monte edeceğini ifade etti. Elindeki geniş kadroyu kullanabilme fırsatını yakaladığına değinen Pavel Vrba, “Bu bizim için bir avantaj olacak, çünkü sürekli forma bulamayan oyuncuların kalitelerini göstermek isteyeceklerdir” ifadelerini kullandı.

Çek teknik adam kendisinesorulan, “Gruptaki sıralamayı sürpriz buluyor mu?” sorusuna ise, “Evet, Hollanda’nın birinci, Türkiye’nin ikinci sırada olacağını düşünüyordum” şeklinde cevap verdi.

Vrba ayrıca Türkiye’de oynanan Çek oyuncular için, “Kadlec’in elbette durumu zor. Kalitesi çok yüksek olan Fenerbahçe Kulübü’nde bazen forma şansı buluyor, bazen de bulamıyor. O yüzden karışık bir durumda. Necid ise Türkiye’de çok başarılı şu anda, Türkiye liginde gol kralı olarak devam ediyor. Bu da onu milli takıma çağırmamın başlıca nedeni” yorumunda bulundu.

PETR CECH: “YARINKİ MAÇ İLE EURO 2008’DEKİ MAÇ ARASINDA HİÇ BİR ALAKA YOK” DEDİ

Çek Cumhuriyeti’nin tecrübeli file bekçisi Petr Cech ise yarın sahada olup olmayacağının maç saati belli olacağını belirtirken kendisine hatırlatılan Euro 2008 maçı hakkında ise, “Yarınki maç ile Euro 2008’deki maç arasında hiç bir alaka yok. Kulüp ya da milli takım için oynarken 7 yıl öncesini düşünmezsiniz. Eğer yaptığınız her hatayı sürekli düşünüyor olsaydınız futbol oynayamazdınız. Bir futbolcu olarak yapabileceğiniz önünüzdeki maça yüzde yüz olarak hazırlanmaktır” şeklinde konuştu ve toplantı sona erdi.

Habermark Spor Servisi