• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Emre Belözoğlu flaş açıklamalar yaptı

Emre Belözoğlu flaş açıklamalar yaptı

Emre Belözoğlu flaş açıklamalar yaptı

Medipol Başakşehir’in tecrübeli ve yıldız oyuncusu Emre Belözoğlu, Fenerbahçe ile yolları ayrıldıktan sonra futbolu bırakmayı düşündüğünü belirtti. Başakşehir Spor'un orta sahada ki dinamosu olarak görev yapan Emre açıklamalarına devam etti

35 yaşındaki eski milli futbolcu Emre Belözoğlu, NTV Spor’da katıldığı bir programda kamuoyunu ilgilendiren ve hayranlarını meraklandıran cevaplar verdi. Sarı-lacivertli takımdan ayrılış sürecini anlatan Belözoğlu, birkaç saatliğine de olsa futbolu bırakmayı düşündüğünü ifade etti. Belözoğlu ayrıca, Fenerbahçe’deki ayrılık kararını televizyondan öğrendiği için üzgün olduğunu dile getirdi.

“TURNUVALARA GİTMEKTE PROBLEM YAŞIYORUZ”

Emre Belözoğlu, A Milli Futbol Takımı’nın Avrupa Şampiyonası elemelerinde İzlanda ile oynayacağı karşılaşmayı değerlendirerek, “Ülkemiz çok zor bir dönemden geçiyor. Böyle dönemlerde de spor konuşmak gerçekten çok zor. İzlanda maçı gerçekten değerli bir maç. Çünkü turnuvalara gittiğimizde neler yapabileceğimizi gösteren bir ülkeyiz. Ancak bu turnuvalara gitmekte problem yaşıyoruz yıllardır. İlk maç telafisi olan bir maçtı, bu maç ise telafisi olmayan bir maç. Bütün futbolcu arkadaşlarımızın bu bilinçte maça hazırlandığını düşünüyorum. Futbolcu arkadaşlarımız da zaten son 4 maçtır bu özveriyi sahaya koyuyorlar. Çok konsantre bir milli takım var şu anda. Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı durumları rahatlatabilecek skorlar çıkar inşallah” şeklinde açıklama yaptı.

“ARDA SON DÖNEMDE YETİŞEN EN BÜYÜK DEĞER”

Barcelona’ya transfer olan milli yıldız Arda Turan ile ilgili bir soru üzerine Emre Belözoğlu, “Arda şu son dönemde futbolda yetişen en önemli değer diye düşünüyorum. Atletico Madrid’e gittiğinde gelişim gösterebileceği çok güzel bir ortam vardı. Arda da bunu iyi değerlendirdi. Makine gibi işleyen bir takımın parçası oldu. Gerekli gelişmeyi göstererek de bu noktalara geldi. Barcelona dünyada en üst seviyede oynanabilecek 3-4 takımdan biri. Belki de şu anda günümüzdeki en değerli kulüp. İnşallah orada da bizi geçmişte olduğu gibi en iyi şekilde temsil edecektir. Onda bu potansiyel var. Barcelona’nın da bir değişim yaşaması gerekiyor. Arda ile birlikte 3-4 senelik planlamayı yaptıklarını düşünüyorum” ifadesini kullandı.

“AVRUPA’DA FUTBOLU BIRAKABİLECEK FIRSATLARIM VARDI”

Fenerbahçe’den Atletico Madrid’e transfer sürecini ve İspanya’da yaşadıklarını anlatan başarılı oyuncu, “Atletico Madrid ile 2 yıllık bir sözleşmem vardı. Gittiğimde de 32 yaşındaydım. Yine orada futbolu bırakmak gibi bir hedefim yoktu. Ancak hep Avrupa’da oynamak istiyordum. Atletico Madrid’de 20’ye yakın maç oynadım ve iyi diyebileceğim bir yarım sezondu. Fakat Fenerbahçe tarafından gelen teklif ve aradaki abilerim, dostlarım, Fenerbahçe’ye dönmemin daha doğru olabileceğini söyledi. Ben de eşimle ve ailemle konuşarak böyle bir karar verdim. Döndükten sonra da herhangi bir pişmanlık yaşamadım. Avrupa’da futbolu bırakabilecek fırsatlarım vardı, teklifler de vardı. Ancak tercihimizi bu yönde kullandık”  şeklinde net açıklama gerçekleştirdi.

“FENERBAHÇE’DE BIRAKMAK NASİP OLMADI”

Emre Belözoğlu, futbolu Fenerbahçe’de bırakmak istediği yönündeki demeçlerinin hatırlatılması üzerine, “İnsan hayal kuruyor, bazen istediği oluyor bazen de olmuyor. Ben elimden geldiğince hep hayallerimi yüksek tuttum. Gördükçe hayallerimi büyüttüm, ama Fenerbahçe’ye 2008 yılında geldiğimde en büyük hayalimin Fenerbahçe formasıyla futbolu bırakmak olduğunu söylemiştim. Bu nasip olmadı, ancak ben futbol oynamaya devam etmek istiyordum. Bu yüzden de devam kararı aldım. Bu zamana kadar bütün kararları kendim aldım ve şimdi de Başakşehir’e gelerek doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Başakşehir’i hiçbir zaman bir hedef küçültme olarak görmedim. Başakşehir’in de hedefleri var ve buna dahil olmak istedim” sözlerine yer verdi ve devam etti.

“TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİĞİM İÇİN ÜZGÜNÜM”

Sarı-lacivertli takımdan ayrılış sürecini de anlatan Emre, “Ben Fenerbahçe’den ayrılırken, bunu Terraneo’nun ağzından duymayıp daha farklı bir şekilde ayrılmayı tercih ederdim. Onun dışında Fenerbahçe kulübüne ya da yönetimine ‘bana haksızlık yaptılar’ şeklinde ithamda bulunamam. Televizyon seyrederken bu kararı öğrendiğim için üzgünüm sadece. Hayatta olabilecek şeyler. Her istediğimiz olmuyor hayatta. O süreçte fedakarlıklar yaptığım bir kulüpte bu kararı Terraneo’dan değil de bir yöneticiden, bir büyüğümden duymak isterdim. Bu olmadı, bu da onların kendi takdiridir” şeklinde açıklamalar yaptı.